A A+ A++

Licówki na krzywy zgryz są szybkim rozwiązaniem problemu z uśmiechem. Przy lekko krzywych zębach, przebarwieniach lub uszkodzeniach szkliwa, licówki akrylowe lub porcelanowe szybko zakryją niedoskonałości.

REKLAMA


Czym są licówki na krzywy zgryz

Licówki ceramiczne są cienkimi płytkami w kolorze naszych zębów, które naklej się bezpośrednio na zęby. Działają w podobny sposób co makijaż na twarzy, poprawiają wygląd i zakrywają niedoskonałości.

REKLAMA

Licówki na krzywy zgryz [https://dentinfo.pl/licowki-na-krzywy-zgryz/]sprawdzają się naprawdę świetnie, jeżeli zęby nie są bardzo pokrzywione. Jeżeli zęby nachodzą na siebie lub są mocno przekrzywione najpierw trzeba udać się do stomatologa i ustawić zęby przy pomocy aparatu ortodontycznego lub zastosować jakieś inne leczenie. Płytki nalepiane na zęby nie są wystarczające by zakryć krytyczne wady zębów.

Musimy pamiętać, że licówki możemy nakładać tylko na przednie zęby, najlepiej na jedynki i dwójki. Im głębiej w jamie ustnej założone zostaną licówki, tym większe ryzyko jej uszkodzenie – tylnymi zębami rozcieramy pokarm, często dosyć twardy.

Licówki akrylowe

Licówki akrylowe [https://dentinfo.pl/licowki-akrylowe/] są stosunkowo cienkie, jak sama nazwa wskazuje wykonane są z akrylu. Jak wszystkie licówki nakleja się je na przednią, powierzchnię zębów. Niestety, akryl nie należy do trwałych materiałów, z tego powodu licówki z niego wykonane stosowane są przede wszystkim jako tymczasowe rozwiązanie przed założeniem licówek ceramicznych lub porcelanowych. 

Z uwagi na fakt, iż licówki akrylowe nie są trwałe nazywa się je licówkami tymczasowymi. Jeżeli mamy takie licówki musimy szczególnie na nie uważać, ponieważ w przypadku nagryzienia zbyt twardego pokarmu mogą łatwo ulec uszkodzeniu.  Jeśli nam się to wydarzy, to należy szybko zgłosić się do stomatologa – chociaż akryl nie jest stosunkowo twardy, to w przypadku pokruszenia jego krawędzi są dosyć ostre. Możemy sobie przez to pokaleczyć dziąsła i wnętrze jamy ustnej.

Licówki ceramiczne

Licówki ceramiczne [https://dentinfo.pl/licowki-ceramiczne/] jak i większość licówek to szybki i mało inwazyjny sposób na poprawę estetyki uzębienia. Trzeba pamiętać, że jeżeli posiadamy duże wady w uzębieniu, licówki niestety ich nie usuną. One jedynie zakrywają niedoskonałości.

Licówki ceramiczne pozwalają nie tylko na zmianę koloru na o wiele bielszy, dzięki czemu zęby wyglądają czysto i świeżo, ale również powodują nieznaczną korektę kształtu oraz długości zębów, a także odbudowanie brakujących fragmentów zębów.

Wszystkie licówki przypominają nam swoim wyglądem bardzo cienkie płatki. Grubość takich licówek to zazwyczaj od 0,4 do 0,8 mm. Trzeba pamiętać, że to właśnie o taką grubość musimy zeszlifować nasze zęby, abyśmy mogli założyć na nie licówki.  

Takie płatki porcelany wykonywane są przede wszystkim na lico, czyli inaczej przystosowane do przedniej powierzchni zębów. Jeżeli planujemy licówki stałe – czyli na przykład licówki ceramiczne musimy liczyć się z odpowiednimi metodami ich pielęgnacji oraz z tym, że są one mocno przyklejane do naszych zębów.

Licówki bez szlifowania

Zabieg polegający na zakładaniu licówek jest zabiegiem protetycznym, który automatycznie kojarzy się ze szlifowaniem, ponieważ w większości przypadków wymaga zeszlifowywania  części zęba.  Chociaż sam w sobie zabieg jest bezbolesny, wiele osób rezygnuje z licówek, ponieważ nie chcą szlifować swoich zębów.

Jeśli chcesz mieć licówki, a nie chcesz przechodzić prze szlifowanie, to czy masz jakieś inne wyjście?  Jest taka możliwość – licówki bez szlifowania [https://dentinfo.pl/licowki-bez-szlifowania/] są o wiele cieńsze od standardowych, mają one zaledwie 0,3 mm. Działają bardzo podobnie do stałych licówek, lecz nie spiłowujemy zęba oraz w żadnych wypadku nie ingerujemy w jego strukturę. Dodatkowo, stomatolog może  je w każdej chwili odczepić używając specjalistycznych środków.

Licówki porcelanowe

Licówki te mają zazwyczaj średnią grubość – w granicach 5 mm. Nie jest to dużo, lecz by je zamontować na naszych zębach, wymagany jest zabieg spiłowania danej części zęba. Dzięki temu, że porcelana jest bardzo trwałym materiałem, porcelanowe licówki są wyjątkowo odporne na wszelakie uszkodzenia. Jednakże ich trwałość zależy również od dbania o zęby, które powinniśmy często myć zęby i nitkować. Licówki porcelanowe [https://dentinfo.pl/licowki-porcelanowe/] są najczęściej stosowane, gdy zęby posiadają uszczerbki lub złamania, gdy trzeba je wydłużyć czy poszerzyć. Możemy nimi pokryć też nieestetycznie wyglądające przebarwienia. 

Artykuł sponsorowany

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMaciej Brudzewski | stand-up
Następny artykuł3 idealne prezenty dla każdego kawosza