A A+ A++

W lipcu Michał Kwiatkowski miał jechać w Tour de France, ale nie znalazł się w składzie brytyjskiej ekipy Ineos Grenadiers wskutek naderwania mięśnia półścięgnistego. W Tour de Pologne jego drużyna pojedzie w silnym składzie, na czele z mistrzem olimpijskim z Tokio Ekwadorczykiem Richardem Carapazem.

ZOBACZ TAKŻE: Tour de Pologne 2022: Trasa wyścigu, etapy

“Kwiato” w największym wyścigu w Polsce prezentował się zazwyczaj bardzo dobrze. Dotychczas startował pięć razy i trzykrotnie stanął na podium. Oprócz triumfu sprzed czterech lat, był drugi w swoim debiucie w 2012 roku oraz trzeci w ubiegłorocznej edycji. Nie udały mu się tylko wyścigi w latach 2015-16.

W Kielcach na starcie staną 22 drużyny – wszystkie 18 z licencjami World Tour oraz cztery zaproszone: reprezentacja Polski, belgijski Alpecin-Fenix, hiszpańska Caja Rural oraz norweski Uno-X.

W stawce 153 zawodników będzie 14 polskich kolarzy. Oprócz Kwiatkowskiego, także: Cesare Benedetti (Bora-hansgrohe), Szymon Sajnok (Cofidis), Filip Maciejuk, Kamil Gradek (obaj Bahrain Victorious), Łukasz Wiśniowski (EF Education-EasyPost), Kamil Małecki (Lotto Soudal) oraz w barwach reprezentacji: Stanisław Aniołkowski, Patryk Stosz, Piotr Brożyna, Mateusz Grabis, Jakub Murias, Jakub Kaczmarek i Marcin Budziński.

Na liście startowej jest wielu znanych zawodników, jak Brytyjczyk Mark Cavendish, Carapaz, Hiszpan Pello Bilbao, Francuz Arnaud Demare, Kolumbijczyk Sergio Higuita czy zwycięzca wyścigu z 2016 roku Belg Tim Wellens. Ale – jak często podkreśla dyrektor wyścigu Czesław Lang – TdP odkrywa nowe gwiazdy, które później wdzierają się na kolarskie szczyty.

Będzie to trzecia edycja wyścigu w czasie pandemii. Nadal obowiązuje wszystkich uczestników protokół sanitarny: dezynfekcja, dystans społeczny i maseczki, testy i opieka lekarza covidowego. Ekipy mają przebywać możliwie jak najdłużej tylko we własnym gronie, izolując się od otoczenia.

Podobnie jak przed rokiem trasa poprowadzi najpierw przez wschodnią Polskę. Miastami goszczącymi mety etapów będą: Lublin, Zamość, Przemyśl, Sanok, Rzeszów, Bukowina Tatrzańska oraz Kraków. Po raz pierwszy od wielu lat kolarze ominą Górny Śląsk.

Tour de Pologne będzie przebiegać pod hasłem “Wyścig dla pokoju”.

Trasa 79. Tour de Pologne:

30.07, 1. etap, Kielce – Lublin (218,8 km)
31.07, 2. etap, Chełm – Zamość (205,6 km)
1.08, 3. etap, Kraśnik – Przemyśl (237,9 km)
2.08, 4. etap, Lesko – Sanok (179,4 km)
3.08, 5. etap, Łańcut – Rzeszów (178,1 km)
4.08, 6. etap, Szaflary – Bukovina Resort (jazda ind. na czas, 11,8 km)
5.08, 7. etap, Skawina – Kraków (177,8 km)

Transmisje TV i stream online Tour de Pologne 2022 w Polsacie Sport i na Polsat Box Go.

psl, PAP, Polsat Sport

Przejdź na Polsatsport.pl

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułW parkach stanęły ławki dla rodziców niemowląt. Można na nich wygodnie nakarmić i przewinąć dziecko
Następny artykułTe buty męskie królują w stylizacjach modnych facetów na lato 2022!