Oferta studiów podyplomowych na kierunku “menedżer produkcji” będzie skierowana do kadry zarządzającej – dozoru wyższego i kierownictwa kopalń.
22 lipca przedstawiciele Polskiej Grupy Górniczej oraz Głównego Instytutu Górnictwa i katowickiego Uniwersytetu Ekonomicznego podpisali wielostronne porozumienia o współpracy. Celem programu będzie wsparcie pracowników górniczej spółki w dostosowaniu się do zmian otoczenia gospodarczego. W pierwszym ze wspólnych projektów od października GIG i UE poprowadzą studia podyplomowe o specjalności “Menedżer produkcji”.
200 godzin zajęć
Studia rozpoczną się w październiku tego roku i obejmą około 200 godzin zajęć, które po połowie poprowadzą specjaliści GIG i UE. W części górniczej studenci zapoznają się m.in. z nowoczesnymi technologiami węglowymi, innowacjami przemysłowymi, mechanizacją i automatyzacją, bezpieczeństwem pracy i eksploatacji oraz identyfikacją i zwalczaniem zagrożeń, ochroną powierzchni, powietrza i wód. Część zajęć w GIG będzie prowadzona laboratoryjnie w kopalni doświadczalnej Barbara, gdzie słuchacze praktycznie poznawać będą m.in. proces zgazowania węgla w reaktorze, produkcję wodoru, wychwytywanie dwutlenku węgla i metanu czy rezultaty wybuchów podziemnych i testowanie urządzeń przeciwwybuchowych.
Przepisy, umiejętności przywódcze, przeciwdziałanie korupcji
W programie UE przewidziano m.in. naukę zarządzania przedsiębiorstwem, jego finansami, rachunkowością w przemyśle, ale także rozwój kompetencji liderów, jak np. zasady rekrutacji i motywowania pracowników, delegowania zadań, negocjacji i rozwiązywania konfliktów czy zarządzania projektami w przemyśle.
Słuchacze uczyć będą się też prawa w obrocie gospodarczym, prawa cywilnego, handlowego, pracy i zamówień publicznych czy etyki w biznesie, ochrony własności intelektualnej w przedsiębiorstwie, ochrony danych i przeciwdziałania korupcji.
źródło: PGG S.A., oprac. ż
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS