Planujesz wykonać nadruk na swoich ubraniach? Wiesz, jakie możliwości daje druk DTG, ale zastanawiasz się, na jakich konkretnie rodzajach odzieży sprawdzi się ta metoda znakowania najlepiej? Przeczytaj artykuł, poznaj zalety i wady nadruków DTG, a także możliwości jego zastosowania.
Druk cyfrowy DTG jest jednym z najchętniej wykorzystywanych sposobów znakowania. Skrót ten można rozwinąć jako Direct to Garment i jest techniką nanoszenia nadruku bezpośrednio na odzież. Niezbędna jest jednak specjalna maszyna drukarska, dzięki której tworzy się obraz za pomocą danych przesłanych z komputera. Warto więc zastanowić się, jaką odzież można znakować, wybierając druk DTG.
Zalety nadruków DTG naniesionych na odzież
Atutem nadruku DTG jest perfekcyjne odwzorowanie barw wzoru i jego szczegółów, a także niskie koszty znakowania, co w dużej mierze wpływa na popularność tej metody. Tym samym, chcąc ozdobić pojedyncze sztuki odzieży, druk DTG jest idealnym wyborem. Co więcej, nanoszone wzory są trwałe, kolory nie blakną, a sam czas znakowania odzieży jest dość krótki. Warto dodać, że ta technika jest najbardziej przyjazna środowisku z innych dostępnych, ponieważ do powstania nadruków zużywa się mniej tuszu i wody.
Kiedy sprawdzi się druk DTG?
Znakowanie metodą druku cyfrowego idealnie sprawdzi się w przypadku wszelkich części garderoby, które wykonano z bawełny, aczkolwiek dopuszcza się także domieszki innego materiału. Warunkiem jest jednak to, aby inne materiały nie przekraczały 20% składu danego ubrania.
Aby przekonać się o jakości nadruku DTG na wybranej tkaninie, dobrym pomysłem jest naniesienie wzoru na niewielki fragment wybranej odzieży. Jest to przydatne rozwiązanie w sytuacji, kiedy konkretny skład materiału jest nieznany. Przykładem mogą być stare ubrania, które dana osoba chciałaby odświeżyć i nadać im nowego stylu i szyku.
Jakie rodzaje odzieży idealnie nadadzą się na ozdabianie drukiem DTG?
Dużym atutem druku DTG jest możliwość naniesienia go na każdy, dowolnie wybrany rodzaj odzieży. Co więcej, równie wysoką jakość wzoru, w tym jego kolorów i szczegółowości, druk cyfrowy zapewni na ściągaczach, szwach, a nawet w okolicy łączenia materiałów.
Największą popularnością cieszy się nadruk DTG na koszulkach. Jest to związane z bezpośrednim nanoszeniem kolorów i wzorów oraz techniką sprawiającą, że nadruk nie jest odczuwalny podczas noszenia ubrania. Jest on sztywny i nieodstający, a podczas pracy drukarki, materiał nie ma kontaktu z głowicą maszyny.
Kto najczęściej i z jakich powodów znakuje odzież drukiem DTG?
Ze względu na wysoką opłacalność już od pojedynczej sztuki, znakowanie drukiem cyfrowym jest częstym wyborem firm, które chcą wprowadzić odzież roboczą. Jest to także idealna opcja do tworzenia upominków dla fanów, np. przez drużyny sportowe lub zespoły muzyczne.
Dzięki szerokiemu zastosowaniu druku DTG, oprócz samych koszulek, można poszerzyć swój brand o np. torby materiałowe, czapki, bluzy, szaliki, rękawiczki, spodnie lub spodenki. Wybór jest szeroki, o ile dominującą tkaniną wybranej odzieży jest bawełna. Liczne atuty nadruków DTG sprawiają, że jest to popularna metoda znakowania, opłacalna nawet przy małych nakładach, a także trwała i charakteryzująca się wysoką jakością.
/Artykuł sponsorowany/
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS