A A+ A++

„Lato w Mieście” to wyjątkowa propozycja na wakacje. Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych w Pruszkowie ciekawie i aktywnie spędzają czas. Akcja potrwa do 26 sierpnia.

Tegoroczny turnus wakacyjny organizowany jest w 8 szkołach podstawowych (SP1, SP2, SP3, SP5, SP6, SP8, SP9, SP10). Czas trwania turnusu w poszczególnych szkołach wynosi 2 tygodnie. W każdym tygodniu uczestnicy zostali podzieleni na 4 grupy liczące po 15 uczestników. Wyjątek stanowi Szkoła Podstawowa Nr 2, w której zostało utworzonych 6 grup.

Uczestnicy „Lata w Mieście” korzystają z licznych atrakcji. Oferta jest rozbudowa, dzięki czemu dzieci i młodzież aktywnie spędzają czas. „Lato w Mieście” to zarówno zabawa, rekreacja, ale i istotny aspekt edukacyjny w postaci zajęć i warsztatów. Program wypoczynku jest realizowany z udziałem wielu instytucji z terenu Miasta Pruszkowa. Dzieci i młodzież otrzymały również gry i gadżety do wspólnego spędzania czasu, które przekazał im Prezydent Miasta Pruszkowa Paweł Makuch.

Lp. Instytucja Rodzaj zajęć
1. Miejski Ośrodek Kultury „Kamyk” Warsztaty wokalno-instrumentalne „Letni festiwal zwierząt”

Warsztaty teatralne „Leśni przyjaciele”

2 Pruszkowie Centrum Kultury i Sportu seanse filmowe

zajęcia na Pruściance

3. Miejska Pływalnia „Kapry” wyjścia na basen
4. Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy zajęcia pn. „W filcowym świecie”

warsztaty garncarskie

5. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zajęcia „Strażnicy Uśmiechu”
6. Straż Miejska miasteczko ruchu drogowego

zajęcia z wykorzystaniem symulatora zagrożeń pożarowych

Na uczestników wypoczynku czekają ponadto aktywności realizowane na terenie szkół, jak: gry i zabawy sportowe na boisku szkolnym,  wyjścia na plac zabaw, m.in. w Parku Kościuszki, zajęcia z gliną, zabawy z rebusami i zagadkami, gry logicznej i planszowe, konkursy plastyczne, warsztaty z programowaniem prowadzone przez animatorów z Centrum Kreatywności BRICKS 4 KIDS, zajęcia z robotyki, „Czytanie na dywanie” zajęcia w j. angielskim, zajęcia plastyczne dotyczące bezpiecznych wakacji, warsztaty kulinarno-chemiczne, zajęcia sportowo-rekreacyjne w kulach Bumper Ball, warsztaty artystyczne i ekologiczne z instruktorami Fundacji Chlorofil – Kreatywna Edukacja Ekologiczna, zajęcia taneczne, zajęcia z dogoterapii, zajęcia w Sali zabaw Fikołki w Centrum Handlowym Nowa Stacja w Pruszkowie, zajęcia sportowe na kajakach w Parku Potulickich, warsztaty kreatywne Educated Person, seanse filmowe w Multikinie Pruszków, warsztaty kreatywne Glotta.

Kolejnym punktem są interesujące całodniowe wycieczki dla uczniów pruszkowskich szkół zorganizowano również całodniowe wycieczki, m.in. do Józefowa (Puszcza Kmpinowska), Gongolina, Kawęczyna – Gościniec Wiecha, Karolina (Centrum Folkloru Polskiego), Julinka,  na Stadion Narodowy w Warszawie, do Parku Trampolin w Warszawie, Ojrzanowa, do Parku Rozrywki Pepeland w Dziekanowie Nowym, do ZOO – Orientarium w Łodzi, do Muzeum Etnograficznego w Warszawie.

Na początku każdego turnusu opiekunowie omawiają regulamin akcji oraz zasady BHP. Ponadto w każdej szkole Panie Pielęgniarki przeprowadzają pogadanki dotyczące profilaktyki zdrowotnej oraz bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.

W trakcie trwania turnusów zostaną przeprowadzone kontrolne przez Inspektorów Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Pruszkowa, zgodnie z kompetencjami organu prowadzącego oraz rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w sprawie organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży (Dz.U. z 2021 r. poz. 1548) . Przedmiotem kontroli będą: zgodność realizowanego programu z zapisami w dzienniku, listy uczestników, wykaz zatrudnionych wychowawców, a także zachowanie zasad bezpieczeństwa oraz wytycznych Ministerstwa Edukacji i Nauki,  Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego. W żadnej z placówek nie wydano zaleceń pokontrolnych.

Rodzice dzieci biorących udział w akcji dokonują opłaty za udział 1 dziecka w kwocie 200 zł. tygodniowo. Termin trwania akcji: od 27 czerwca do 26 sierpnia 2022r.

Liczba uczestników wynika bezpośrednio z zapisów Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie wypoczynku dzieci i młodzieży zaś liczba grup z organizacji pracy nauczycieli chętnych podjąć dodatkowe zajęcie w trakcie należnego im urlopu.  Przebieg akcji jest uzależniony również od zaleceń i wytycznych Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.

Akcja finansowana jest z budżetu Urzędu Miasta Pruszkowa. Koordynatorem przebiegu akcji jest Wydział Edukacji UM.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRuszyła budowa nowej sali gimnastycznej
Następny artykułGoogle znowu testuje gadżet, z którym kiedyś im nie wyszło