Wieczorem i w nocy z 15 na 16 lipca na plaży miejskiej nad jeziorem Sajmino odbył się IX Nocny Turniej Siatkówki Plażowej Służb Mundurowych i Ratowniczych Województwa Warmińsko – Mazurskiego zorganizowany we współpracy przez Policyjny Klub Sportowy MAZURY z Urzędem Miasta Ostróda, Ostródzkim Centrum Sportu i Rekreacji oraz Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji w Ostródzie.
Patronat honorowy i organizacyjny nad zawodami objął Burmistrz Miasta Ostróda Zbigniew Michalak.
Sport i sprawność fizyczna w służbach mundurowych jest niezbędnym elementem doskonalenia zawodowego wszystkich funkcjonariuszy. Ciągłe doskonalenie i jej kształtowanie przyczynia się do skuteczniejszego i bezpieczniejszego prowadzenia różnych akcji i działań na rzecz osób potrzebujących. M.in. w tym celu organizowane są zawody sportowe w różnych dyscyplinach we wszystkich formacjach mundurowych. Spotkania w celu rywalizacji to także integracja środowiska funkcjonariuszy służb i podmiotów działających na rzecz bezpieczeństwa oraz ratowania życia ludzkiego.
Do turnieju przystąpiło 19 dwuosobowych drużyn, w których, zgodnie z regulaminem, min. jeden z zawodników reprezentował zawodową służbę, formację lub organizację mundurową, umundurowaną lub ratowniczą. Możliwy był również udział dwóch drużyn organizatora i współorganizatora za zgodą uczestników.
Turniej rozegrany został w dwóch kategoriach wiekowych: do lat 40 i powyżej 40 roku życia. Zawody rozegrano po zmroku na 3 oświetlonych boiskach do siatkówki plażowej systemem mieszanym.

19. SOR Iława
Zmagania były bardzo zacięte i wyrównane, a drużyny prezentowały wysoki poziom gry.

Wyniki:

kategoria do 40 lat

Ostatecznie, na najwyższym podium w kategorii do 40 lat stanęła drużyna reprezentująca współorganizatora, tzn. UM II Ostróda w składzie: Samuel Wróbel/Konrad Jaworski.
Tuż za nimi, na drugim miejscu uplasował się zespół reprezentujący IBION – Kuba Michalak/Mateusz Jaworski. Trzecie miejsce zajęli żołnierze z 15 Giżyckiej Bryg. Zmech. w składzie: Michał Kobus/Patryk Kulpaka.

kategoria powyżej 40 lat

W kategorii 40+ zwyciężyła dużyna z ZK w Czerwonym Borze w składzie: Marcin Kawiecki/Jerzy Tatol.
Na drugim miejscu uplasowała się drużyna KMP Elbląg – Marcin Kucharczuk/Krzysztof Rząca a na trzecim stopniu podium stanęli zawodnicy z RW Ostróda w składzie: Marcin Danowski/Bartłomiej Wasilewski.
Tradycyjnie wyłoniono w poszczególnych kategoriach najlepszych zawodników turnieju.
Statuetkę dla gracza „the best of the best” do 40 lat otrzymał Samuel Wróbel z drużyny UM I Ostróda.
Najlepszym w kategorii powyżej 40 lat został uznany Marcin Kawiecki reprezentujący ZK Czerwony Bór.
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych edycjach nocnych, służbowych potyczek na plaży w Ostródzie🏐‼️