A A+ A++

Aby maksymalnie ułatwić pracę projektantom i inżynierom instalacji, Paroc Polska współpracuje z wiodącymi producentami narzędzi informatycznych CAD i BIM. Profesjonaliści znajdą biblioteki izolacji technicznych.

Jeśli chodzi o modelowanie informacji o budynku (BIM), prawdopodobnie trudno wskazać bardziej popularne środowisko, niż Autodesk. Oferowany przez firmę Procad system Autodesk Revit umożliwia planowanie, projektowanie i tworzenie obiektów oraz elementów ich wyposażenia, w tym instalacji grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych.

Program oferuje zaawansowane narzędzia, które umożliwiają inteligentny dobór rozwiązań izolacyjnych dla projektowanych instalacji. Inżynierowie korzystający z Autodesk Revit mogą nie tylko skorzystać z wbudowanych bibliotek produktów Paroc. Po zainstalowaniu niewielkiej wtyczki, dodanie izolacji do projektu zgodnie z zakładanymi parametrami roboczymi oraz wymaganiami technicznymi odbywa się automatycznie.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W biblioteki otulin i mat z wełny kamiennej Paroc wyposażone zostało także oprogramowanie dla środowiska CAD: Ventpack® i Hydronicpack® od firmy Fluid Desk. Te wydajne i wszechstronne narzędzia do projektowania systemów wentylacyjnych, klimatyzacyjnych, wentylacji pożarowej oraz wodnych systemów chłodniczych i grzewczych umożliwiają zarządzanie parametrycznymi bibliotekami komponentów instalacyjnych, w tym izolacji technicznych.

Oprogramowanie umożliwia szybkie łączenie fragmentów instalacji, bez konieczności wyboru elementów z biblioteki. Izolacje termiczne, akustyczne, przeciwkondensacyjne czy przeciwogniowe Paroc możemy szybko i wygodnie wstawić w wybranym odcinku przewodu, zachowując przy tym ciągłość instalacji.

Rozwiązania Instalsoft i Sankom

Katalogi wyrobów wiodącego producenta izolacji technicznych dostępne są także dostępne w ramach popularnych narzędzi od firm Instalsoft i Sankom.

Programy obliczeniowe z serii InstalSystem służą do projektowania instalacji wewnątrz budynków, wspierając planowanie układów płaszczyznowych: podłogowych, ściennych i sufitowych. W skład pakietu wchodzą m.in. narzędzia do obliczania strat ciepła i sezonowego zapotrzebowania na energię, projektowania instalacji centralnego ogrzewania, ciepła technologicznego oraz wewnętrznych instalacji c.w.u i z.w.u oraz kanalizacji. Nowoczesne technologie i komponenty, integracja wszystkich elementów pakietu, model 3D budynku i projektowanej instalacji – to zaledwie kilka z udogodnień, jakie zapewnia aktualna wersja systemu.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł„Znane i nieznane zakątki WuKaDki”
Następny artykułPamiętali o bohaterach wsi polskiej