A A+ A++

Ciągłe mówienie o negatywnych skutkach imigrantów na brytyjską gospodarkę ma się nijak do rzeczywistości. Eksperci coraz głośniej mówią o tym, jak ważny wkład mają obcokrajowcy w gospodarkę Zjednoczonego Królestwa.

r e k l a m a





Zobacz także:

Wkład imigrantów w brytyjską gospodarkę podkreślany jest przez wielu ekspertów. Obecna premier Wielkiej Brytanii nie zamierza jednak zmienić swojej polityki i nie przestaje dążyć do ograniczenia liczby imigrantów z krajów UE na Wyspach. Z tym jednak zdecydowanie nie chce zgodzić się szefowa szkockiego rządu, a opublikowane we wtorek dane pokazują, dlaczego szkocka premier tak bardzo walczy o obywateli UE.

Jak opisuje The Independent, najnowsze dane przedstawione przez ekspertów przed Holyrood’s Economy Committee (Komisja Gospodarki Holyrood) pokazują, że około 1 na 20 pracowników w Szkocji to imigrant pochodzący z krajów unijnych w tym zdecydowaną większość stanowią Polacy.

Pracownicy pochodzący z krajów Unii Europejskiej stanowią 8,7% siły roboczej branży hotelarskiej, czy 4,8% ogółu pracowników sektora finansowego. Według raportu przedstawionego komisji około 12 tys. zatrudnionych jest w produkcji, a kolejne 33 tysiące imigrantów z UE pracuje w administracji publicznej, edukacji i służbie zdrowia.

– Wykorzystanie modelu ekonomicznego oraz leżących u podstaw danych opublikowanych przez rząd szkocki wkład ekonomiczny pracowników urodzonych w innych krajach UE szacuje się na około 7,3 mld funtów każdego roku – mówi Richard Marsh dyrektor firmy konsultingowej i jednym z wielu ekspertów zeznających przed specjalną komisją.

Te dane pokazują, że zaangażowanie i wpływ imigrantów z krajów unijnych na Szkocką gospodarkę jest większy niż w pozostałych częściach Wielkiej Brytanii.

Rząd Szkocji już od dłuższego czasu wzywa do podania gwarancji ze strony rządu brytyjskiego, że obywatele UE będą mogli pozostać po Brexicie. Co więcej szkockie władze nadal dążą także do tego, by Administracja SNP miała kontrolę nad polityką imigracyjną, jako część pakietu, aby chronić miejsce Szkocji w Europie.

Paulina Lęcznar / POLEMI.co.uk
Fot.: JuliusKielaitis / Shutterstock

Linki sponsorowane



Dołącz do POLEMI na facebooku i BĄDŹ NA BIEŻĄCO!


Warto przeczytać…

Grafika

Grafika

Grafika

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMeksykanie wspominają lata 90. Jak bardzo różniły się od naszych?
Następny artykułCodzienne zjawiska wyjaśnione prostymi gifami