Teatr Mały w ramach projektu „Dzieciniec Teatralny. Teatr nie stoi, się dzieje” zaprasza na dwugodzinne warsztaty dla rodzin z dziećmi. Wydarzenie odbędzie się 17 lipca o godz. 12.00. Warsztaty poprowadzą Katarzyna Żeglicka, Mateusz Barczyk i Agata Wojdalska.
„Idziemy w gości do radości” to inkluzywny warsztat pracy z ciałem i rekwizytem, skierowany do rodzin z dziećmi, w każdym wieku i stopniu sprawności. Jego tematem przewodnim będzie radość. Celem będzie poszukiwanie beztroski w relacjach z innymi.
Katarzyna Żeglicka – choreografka, pedagożka teatru, performerka, Absolwentka Kurs Choreografii Scenicznej. Rezydentka Winter Artist Exchange w Niemczech (2020). Stypendystka programu „Kultura odporna” (08-12.2020). Współtworzy performance „PokaZ” Teatru 21 (reż. Justyna Wielgus) oraz „Rafał Urbacki: Solo” w Komunie Warszawa. Od 17 lat współpracuje z osobami z niepełnosprawnościami. Na swoim koncie ma ponad 3000 godzin pracy warsztatowej.
Mateusz Barczyk – z wykształcenia psycholog, z zamiłowania aktor. Karierę improwizowaną rozpoczął poznawszy Adama, przy formowaniu grupy robIM PROjekt, którą współzałożył po roku edukacji w Szkole Aktorskiej Machulskich. Zawsze uwielbiał teatr, ale dzięki RobIM PROjekt pokochał teatr improwizowany.
Agata Wojdalska – pedagożka teatru, współpracuje z Teatrem Nowym w Warszawie i Teatrem TR.
Dzieciniec Teatralny. Teatr nie stoi, się dzieje – to projekt artystyczny, dedykowany rodzinom z dziećmi, bez względu na stopień sprawności. Celem jest stworzenie przestrzeni do wspólnego, twórczego spędzania czasu. Tym samym, w okresie wakacyjnym (lipiec-sierpień), na dziedzińcu Teatru Małego w Tychach, w każdą niedzielę odbywać się będą warsztaty, akcje twórcze oraz spektakle. Udział w nich będzie bezpłatny. Każda niedziela będzie miała inny motyw przewodni nawiązujący do różnych obszarów działań teatralnych (m.in. teatr tańca, praca z rekwizytem, teatr i dźwięk). Co istotne, wszyscy prowadzący warsztaty mają doświadczenie w pracy twórczej o charakterze włączającym, co wiąże się z przyjęta ideą inkluzywności projektu.
Źródło: Miejskie Centrum Kultury.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS