Warzywna grządka to ciekawy pomysł na urozmaicenie ogrodu. Pierwotnie pomysł ten wywodzi się z Anglii, gdzie bardzo szybko zyskał na popularności. Wkrótce moda na wysokie grządki warzywne zawitała i u nas. Takie “wzniesione” ogrody to świetne rozwiązanie, które ograniczy ilość naszych problemów.
Zalety podwyższonych grządek ogrodowych
Grządki fot. Shutterstock
Pierwszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest kwestia estetyczna. Coraz więcej osób zaczyna korzystać z tego pomysłu, ponieważ po prostu wygląda to atrakcyjnie. Grządki ogrodowe to również dobry sposób na ograniczenie bólów pleców. Rabaty są na tyle wysokie, że nie trzeba się do nich specjalnie schylać. To szybka i wygodna metoda, która nie tylko oszczędzi nasz czas, ale i nasz kręgosłup.
Ograniczenie chwastów
Grządka fot. Shutterstock
To nie koniec zalet podwyższonych grządek ogrodowych. Umieszczenie roślin w osobnych skrzyniach nie tylko sprawia, że nie będą sobie wzajemnie “przeszkadzać”, ale i ogranicza porost niepotrzebnych chwastów. Poza tym umieszczenie grządek w swojej przydomowej przestrzeni to dobry pomysł, ze względu na to, że łatwiej potem dojść do roślin rozmieszczonych w różnych częściach ogrodu.
Zrób to sam!
Grządka fot. Shutterstock
Po pierwsze zaplanuj wielkość skrzynek i ich wymiary. Skrzynki powinny mieć szerokość nie większą niż 1,2 metra, z kolei ich długość może być dowolna. Najlepiej wybrać kwadrat o boku 1,2 m x 1,2 m. Potem zaplanuj dokładnie, gdzie umieścisz grządki. Następnie porządnie zaimpregnuj drewniane elementy skrzyni i voila! Skrzynia jest już gotowa do skręcenia. Po ostatnim kroku można już zaimplementować w niej folię, a następnie posadzić w niej rośliny.
Warto pomyśleć o zrobieniu wysokich grządek ogrodowych. Wpływa to na wygląd naszego ogrodu, ale też na kwestie praktyczne. Wysokie grządki ogrodowe to nie tylko ulga dla naszych pleców, ale i roślin. Sprawdź to sam!
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS