W rumuńskim Otopeni zakończyły się pływackie mistrzostwa Europy juniorów. Zawodniczka AZS UMCS Laura Bernat wywalczyła srebro na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym.

Lublinianka broniła tytułu mistrzowskiego zdobytego przed rokiem. Tym razem jednak podopieczna trenera Sławomira Pliszki musiała uznać wyższość Węgierki Dory Molnar. Pływaczka akademickiego klubu zakwalifikowała się do finału z drugim wynikiem (2.11,65). Szybciej popłynęła tylko reprezentantka Węgier. Walka o złoto rozstrzygnęła się pomiędzy tymi dwoma zawodniczkami. Przez większą część dystansu prowadziła Bernat, ale na finiszu lepsza była Molnar. Polka uzyskała 2.11,07, a Węgierka pokonała ten dystans w czasie (2.10,31). Bernat zajęła też ósmą pozycję na dystansie 50 m stylem grzbietowym (29,25) i dziesiątą na 100 m grzbietem oraz 24. na 200 m stylem zmiennym.