A A+ A++

Znalezienie pomysłu na własną działalność to duże wyzwanie. Jednak wielu młodych przedsiębiorców ma dużo większy problem. Mowa o braku kapitału na otwarcie firmy oraz realizację własnych pomysłów. Taki czynnik blokuje osoby, które marzą o założeniu przedsiębiorstwa oraz małe firmy, które chcą się rozwijać. Na szczęście istnieją różne sposoby na zdobycie środków na własną działalność. Poniżej przedstawiamy 10 naszych typów. 

1. Dofinansowanie dla bezrobotnych

Jeśli jesteś osobą bezrobotną, która chce otworzyć firmę, możesz ubiegać się o dotacje w wysokości około 20 tysięcy złotych. Kwota wsparcia różni się w zależności od postanowień poszczególnych urzędów. Wystarczy wypełnić formularz wniosku, który trafi do osób podejmujących decyzję. Jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse, zalecamy stworzenie biznes planu oraz zebranie przynajmniej minimalnego wkładu własnego. Wtedy przekonamy pracowników urzędu, że myślimy poważnie o naszym biznesie. Firma, która otrzyma to dofinansowanie, musi funkcjonować przez minimum rok. 

2. Dotacje dla mikroprzedsiębiorstw

Mikroprzedsiębiorstwa, które zatrudniają do 10 pracowników i osiągają obrót roczny nie przekraczający 2 mln euro, również mogą ubiegać się o fundusze. W tym przypadku kwota może osiągnąć nawet 300 tysięcy zł. Otrzymane środki można przeznaczyć na zakup maszyn, sprzęt komputerowy, czy remont biura. 

3. Dofinansowanie dla rolników

Jeśli jesteś rolnikiem i chcesz założyć nową firmę, możesz ubiegać się nawet o 500 tysięcy złotych. Masz szanse na wsparcie, jeśli żyjesz w miejscowości, w której zameldowanych jest maksymalnie 5 tysięcy mieszkańców. O dofinansowanie mogą ubiegać się również członkowie rodziny oraz osoby bliskie rolnikowi. Jeśli potrzebujesz wsparcia dla działalności nierolniczej, pamiętaj, że otrzymasz ją w formie refundacji. To oznacza, że musisz wyłożyć również swoje prywatne środki. 

4. Dotacja w ramach programu unijnego Kapitał Ludzki 

Jeśli dopiero planujesz wystartowanie z działalnością gospodarczą, możesz otrzymać do 40 tysięcy złotych. Pierwszeństwo mają osoby bezrobotne, niepełnosprawne, kobiety po urodzeniu dziecka, a także osoby, które ukończyły 45 lat. 

5. Wsparcie Aniołów Biznesu

Anioły Biznesu to przedsiębiorstwa oraz osoby fizyczne, które wspierają małe przedsiębiorstwa na początku rozwoju. Pomoc polega nie tylko na dofinansowaniu, ale również zaoferowaniu wiedzy oraz doświadczenia w zamian za udział w projekcie. Anioł Biznesu koncentruje się na dynamicznym rozwoju oraz wzroście wartości przedsięwzięcia. Takie osoby z reguły posiadają dużą bazę kontaktów oraz wiedzę, jak poprowadzić rozwój firmy. 

6. Inwestowanie w kryptowaluty

Inwestowanie w kryptowaluty może okazać się opłacalne, o ile wiesz jak to robić. Jeśli interesujesz się rynkiem kryptowalut, koniecznie zdobądź jak najwięcej informacji na ten temat. Dowiedz się, jak kupić bitcoin i inne kryptowaluty, a następnie sprzedać z zyskiem. Wszystkim początkującym inwestorom zalecamy wybór jednego ze sprawdzonych kryptobotów. Twórcy oprogramowań tego typu, wykorzystują specjalne algorytmy. Dzięki temu robot analizuje dane z rynku i podejmuje decyzje najlepsze dla Twoich interesów. W ten sposób szybko uzyskasz środki potrzebne do sfinansowania działalności

7. Inkubatory technologiczne

Jeśli Twoja działalność ma opierać się na nowoczesnych technologiach, koniecznie zainteresuj się możliwościami inkubatorów technologicznych. Dzięki nim małe firmy mogą uzyskać duże wsparcie w trakcie pierwszego roku funkcjonowania. Jako przedsiębiorca możesz korzystać z pomocy doradców, trenerów, a także uzyskać dodatkowy kapitał. Oprócz tego masz dostęp do szkoleń, preferencyjnych stawek wynajmu biur oraz infrastruktury technicznej. 


 

8. Fudusze zalążkowe

Idea funduszy zalążkowych opiera się na wypłacaniu środków w zamian za udział w projekcie. Właściciel firmy może korzystać nie tylko ze wsparcia finansowego, ale również z doświadczenia oraz wiedzy właścicieli funduszy. Dzięki temu masz szansę na pokrycie kosztów inwestycyjnych oraz odniesienie sukcesu na rynku. Pojedynczy przedsiębiorca może liczyć nawet na 200 tysięcy złotych. Musisz jednak udowodnić, że masz ciekawy pomysł o dużym potencjale. Fundusz pomoże Ci zarówno w procesie założenia firmy, jak i opracowaniu biznesplanu i strategii działań. 

9. Inicjatywa Scale Up 

Scale Up to program, który wspiera innowacyjne przedsięwzięcia. Start-upy mogą uzyskać wsparcie sięgające do 250 tysięcy złotych. W ramach projektu możesz liczyć na pomoc profesjonalistów oraz dostęp do najnowocześniejszej infrastruktury. 

10. Polski Fundusz Rozwoju

Polski Fundusz Rozwoju stworzył kilka inicjatyw dla początkujących przedsiębiorców. Startujące firmy mogą ubiegać się o zastrzyk gotówki w ramach programu Biznest FIZ. Wsparcie zapewniają pośrednicy finansowi oraz Aniołowie Biznesu. Start-upy, które znajdują się w najwcześniejszej fazie rozwoju mogą skorzystać z programu Starter FIZ. Ta opcja może zapewnić aż 80% środków potrzebnych na sfinansowanie biznesu. PFR posiada również programy dla firm, które realizują projekt Otwartych Innowacji, a także dla spółek na etapie wzrostu i z dużym potencjałem rynkowym. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCzy to czas na akumulację bitcoinów? Eksperci zapowiadają pierwszą fazę hossy
Następny artykuł[Informacja] Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie – ogłoszenie o wszczęciu postępowania na wniosek Spółdzielni Mleczarskiej “Mlekpol” w sprawie udzielenia poz