A A+ A++

Makarony Polskie SA z siedzibą w Rzeszowie informuje, że w dniu 30 czerwca 2022 roku Zwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki powołało Radę Nadzorczą X kadencji.

Liczba Członków Rady Nadzorczej X kadencji ustalona została na 5 osób.

W skład Rady Nadzorczej powołano następujące osoby:
1. Roman Sobiecki,
2. Michał Słomkowski,
3. Ahmed Khalil
4. Wiesław Wasilewski,
5. Marek Rocki,

Poniżej przedstawiamy informacje na temat powołanych członków Rady Nadzorczej Spółki.

Roman Sobiecki

Jest prorektorem Szkoły Głównej Handlowej (SGH) w Warszawie ds. rozwoju oraz dyrektorem Instytutu Rynków i Konkurencji. Wcześniej, w latach 2012-2020 pełnił funkcję dziekana Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie SGH. W latach 2013-2015 był przewodniczącym Krajowej Rady Przedsiębiorczości, która działała przy Ministrze Gospodarki.

Pan Roman Sobiecki jest autorem i współautorem ponad 70 książek i artykułów z zakresu mikro- i makroekonomii, globalizacji i przedsiębiorczości (w tym książki „Globalizacja a funkcje polskiego rolnictwa”, „Kwestia agrarna w teorii ekonomii”). Jest również autorem i współautorem podręczników akademickich dla studentów z zakresu teorii konkurencji i strategii konkurowania firm.

Pan Roman Sobiecki posiada duże doświadczenie w zakresie nadzoru właścicielskiego. Pełnił funkcje wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej Zakładów Azotowych w Puławach SA (1997-1998), członka Rad Nadzorczych spółek: Ruch SA (1997-1998), Banku PKO BP SA (2008-2009), Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (2014-2016), Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego Bankowy S.A. (2009-2010), przewodniczącego Rady Nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Łomży (1997-2004) i przewodniczącego Rady Nadzorczej Agro-Techniki SA /obecnie Praska Giełda Spożywcza SA/ (1997-2008). Pełnił także funkcję członka Komisji Likwidacyjnej RSW Prasa-Książka-Ruch (1993-1998). Od 2012 roku zasiada w Radzie Nadzorczej Makarony Polskie SA pełniąc w niej funkcję przewodniczącego.

Pan Roman Sobiecki nie został wpisany do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych prowadzonego na podstawie ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym, nie figuruje w Krajowym Rejestrze Skazanych i nie prowadzi działalności konkurencyjnej w stosunku do spółki Makarony Polskie SA.

Michał Słomkowski

Pan Michał Słomkowski posiada wykształcenie wyższe. Ukończył studia licencjackie na kierunku BBA Finance and Accounting oraz studia magisterskie na kierunku Finanse i Rachunkowość, specjalność finanse Przedsiębiorstw, Akademii Leona Koźmińskiego. Ukończył również studia podyplomowe Instytutu Gospodarki Przestrzennej i Mieszkalnictwa oraz Akademii Leona Koźmińskiego – Zarządzanie Nieruchomościami. Posiada doświadczenie w zakresie kontrolingu, zarządzania efektywnością i kosztami pracy.

Pan Michał Słomkowski jest wspólnikiem spółki Elektrociepłownia Płock Sp. z o.o. (od 2014), iKargo Sp. z o.o. (od 2013) oraz Prezesem Zarządu iKargo Sp. z o.o. (wcześniej MM Factor Sp. z o.o.) (od 2018 roku), wcześniej był Członkiem Zarządu MM Factor Sp. z o.o. (od 2013).

Pan Michał Słomkowski nie został wpisany do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych prowadzonego na podstawie ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym, nie figuruje w Krajowym Rejestrze Skazanych i nie prowadzi działalności konkurencyjnej w stosunku do spółki Makarony Polskie SA.

Ahmed Khalil

Pan Ahmed Khalil posiada tytuł licencjata w dziedzinie Business Administration (Zarządzanie przedsiębiorstwem) z podwójną specjalizacją z zakresu Finansów i Marketingu, który zdobył na Amerykańskim Uniwersytecie w Kairze (2005), ukończył również studia MBA w Harvard Business School (2012) ze specjalizacją Finanse przedsiębiorstwa i Nieruchomości.

Doświadczenie Ahmeda Khalila, które zdobył, pracując w firmach Microsoft i Raya Group w Egipcie, obejmuje ogólne zarządzanie, sprzedaż, marketing oraz rozwój biznesu.

Pan Khalil jest członkiem zarządu Raya Holding od 2008 roku oraz Dyrektorem Generalnym (CEO) Raya Holding for Financial Investments od 2020 roku. Członek rady nadzorczej Makarony Polskie SA od 2020 roku.

Pan Ahmed Khalil oświadczył, że posiada pełną zdolność do czynności prawnych i zdolność do pełnienia funkcji członka rady nadzorczej. Nie zajmuje się interesami konkurencyjnymi, ani też nie uczestniczy w spółce konkurencyjnej wobec spółki Makarony Polskie SA oraz innych spółek Grupy jako wspólnik spółki cywilnej, spółki osobowej lub jako członek organu spółki kapitałowej. Nie został wpisany do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych prowadzonego na podstawie ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym.

Wiesław Wasilewski

Pan Wiesław Wasilewski posiada wykształcenie średnie, ukończył Wyższą Szkołę Inżynierską w Radomiu na Wydziale Ekonomiki i Organizacji (nie złożył do obrony pracy magisterskiej).

Od roku 2002 Pan Wiesław Wasilewski jest właścicielem firmy doradczej Big-Pol Fundusze Pomocowe specjalizującej się w pozyskiwaniu dotacji unijnych oraz w doradztwie inwestycyjnym dla przetwórstwa spożywczego. Większość zrealizowanych dotychczas projektów dotyczyła wdrażania nowych technologii oraz efektywności energetycznej funkcjonowania zakładów przetwórstwa spożywczego, wdrożono kilkanaście innowacji procesowych i produktowych. Wcześniejsza kariera zawodowa Pana Wiesława Wasilewskiego związana była z firmą Agro-Technika SA. (1990-1996) i Master-Max Sp. z o.o. (1997-1998). Od roku 1998 Pan Wiesław Wasilewski jest właścicielem spółki Big-Pol Sp. z o.o.

W latach 2008-2012 Pan Wiesław Wasilewski pełnił funkcję przewodniczącego rady nadzorczej Agro-Techniki SA /obecnie Praska Giełda Spożywcza SA/. Od 2012 roku zasiada w Radzie Nadzorczej Makarony Polskie SA.

Pan Wiesław Wasilewski oświadczył, że posiada pełną zdolność do czynności prawnych i zdolność do pełnienia funkcji członka rady nadzorczej. Nie zajmuje się interesami konkurencyjnymi, ani też nie uczestniczy w spółce konkurencyjnej wobec spółki Makarony Polskie SA oraz innych spółek Grupy jako wspólnik spółki cywilnej, spółki osobowej lub jako członek organu spółki kapitałowej. Nie został wpisany do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych prowadzonego na podstawie ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym.

Marek Rocki

Pan Marek Rocki jest profesorem nauk społecznych. Od 1981 roku jest związany ze Szkołą Główną Handlową (SGH). Zainteresowania naukowe i związany z nimi dorobek naukowy, obejmują zagadnienia szeroko rozumianej ekonometrii oraz analiz szkolnictwa wyższego.

Dyrektor Instytutu Rozwoju Gospodarczego SGH. W latach 1990-1996 dwukrotnie prorektor SGH, w okresie 1996-1999 dziekan Studium Dyplomowego SGH, w latach 1999-2005 dwukrotnie rektor SGH, w okresie 2005-2011 dwukrotnie dziekan Kolegium Analiz Ekonomicznych SGH. W latach 2016-2020 ponownie pełnił funkcję rektora SGH. W okresie 2005-2006 przewodniczył Radzie Służby Cywilnej, a w latach 2008-2015 Polskiej Komisji Akredytacyjnej. W latach 2005-2019 Senator RP.

Pan Marek Rocki był członkiem rad nadzorczych: Bank Millenium SA (1999-2014), HOP SA (2004-2008), Fabryka Mebli FORTE SA (2004-2014), PPW „Rzeczpospolita” SA (2004-2005), PRESSPUBLICA SA (2005-2006), WSiP SA (2005-2006), AXA PTE (2009-2014), JW. Construction SA (2007-2008), COGNOR SA (2004-2022). W latach 2000-2001 przewodniczył radzie nadzorczej spółki Netia 1 Sp. z o.o.
Jest członkiem rady nadzorczej spółki Makarony Polskie SA (od 2010).

Pan Marek Rocki oświadczył, że posiada pełną zdolność do czynności prawnych i zdolność do pełnienia funkcji członka rady nadzorczej. Nie zajmuje się interesami konkurencyjnymi, ani też nie uczestniczy w spółce konkurencyjnej wobec spółki Makarony Polskie SA oraz innych spółek Grupy jako wspólnik spółki cywilnej, spółki osobowej lub jako członek organu spółki kapitałowej. Nie został wpisany do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych prowadzonego na podstawie ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPolicja Piła: Policyjna mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2022
Następny artykułPolicja Gniezno: Szukamy właścicieli aut uszkodzonych w piątkowym pościgu