A A+ A++

“Zoperowany u nas pacjent jest w średnim wieku i pochodzi ze Śremu” – mówi zastępca dyrektora szpitala Certus dr Leszek Sobieski.

W chwili obecnej wiemy, że pacjent po zabiegu czuje się dobrze. Stan jego jest stabilny. Operację możemy uznać za udaną. Mamy pełen zespół wyszkolony, który będzie dla naszego szpitala te operacje realizował. Założenie jest takie, że co najmniej pięć dni operacyjnych w miesiącu, będzie przeznaczonych na operacje z użyciem robota chirurgicznego

 – mówi dr Sobieski.

Szpital poinformował też wszystkie oddziały urologiczne w Wielkopolsce, że jest dostępna taka nowa metoda operacyjna.

Robot użyty przez lekarzy do operacji urologicznej jest trochę inny niż ten wykorzystywany w Wielkopolski Centrum Onkologii, ale technologia jest ta sama. Operacja dla pacjenta jest małoinwazyjna. Pole zabiegu jest małe, narzędzia są wprowadzane do ciała pacjenta przez niewielkie otwory. To skraca czas dochodzenia do zdrowia, zmniejsza ból towarzyszący gojeniu i ogranicza możliwość powikłań pooperacyjnych. Chirurg steruje pracą robota używając konsoli, która z kolei jest połączona z ramionami robota.

Drugi robot, który zaczął pracę w Poznaniu, jest stosowany głównie w chirurgii układu pokarmowego i operacjach urologicznych.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDuże wsparcie dla budowy połączenia kolejowego w Wielkopolsce Wschodniej
Następny artykułPoseł KO z Poznania zatrzymany. Policja: jechał na rowerze pod wpływem alkoholu