A A+ A++

W Nowym Dworze w Goszycach  w dniu 3 czerwca b.r. odbył się etap ogólnopolski i uroczyste podsumowanie projektu edukacyjnego i konkursu dla uczniów pod tytułem Bądźcie nadal apostołami Narodu! Ziemianie jako sąsiedzi – kulturotwórcza rola dworów polskich w latach 1918-1945.

Projekt był realizowany w trakcie roku szkolnego 2021/2022 i był współorganizowany przez Dyrekcję BEN IPN w Warszawie, Oddział IPN w Krakowie, Polskie Towarzystwo Ziemiańskie Oddział Kraków, Fundację im. Zofii i Jana Włodków w Krakowie oraz Bibliotekę Raczyńskich w Poznaniu.

Projekt był objęty patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Wyniki i więcej informacji o uroczystości, a także pamiątkowe zdjęcia można obejrzeć na stronie internetowej Instytutu Pamięci Narodowej https://krakow.ipn.gov.pl/pl4/edukacja/konkursy-historyczne/164444,Final-ogolnopolskego-konkursu-ziemianskiego-w-Goszycach.html

Serdecznie gratulujemy zarówno laureatom, jak i finalistom konkursu. Nauczycielom i opiekunom uczestników dziękujemy za zaangażowanie w dzieło i wsparcie, którego udzielili swoim podopiecznym. Cieszy nas, że po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią znów mogliśmy się spotkać w historycznym miejscu związanym z polskim ziemiaństwem. Wysoka liczba uczestników konkursu pokazuje, że dzieje polskich ziemian i ich działalność społecznikowska są ważne dla młodych ludzi, a także dla nauczycieli – pasjonatów lokalnej historii.  Liczymy, że przyszłoroczna edycja projektu również będzie się cieszyć popularnością, a planowane przedsięwzięcia będą interesującą propozycją edukacji historycznej dla każdego miłośnika dziejów i kultury ziemiaństwa w dwudziestym stuleciu.

Organizatorzy

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPomysły na kolor zielony we wnętrzach
Następny artykułBrytyjska izba rozliczeniowa LCH chętnie włączy się w prace nad reformą WIBORu