A A+ A++
Wiadomość
gry
23 czerwca 2022, 11:53

DLC Fjordur do ARK wprowadziło do gry nową mapę wypełnioną niespotykanymi wcześniej stworzeniami. Tutaj znajdziecie ich kompletną listę wraz z opisem.

Premiera DLC Fjordur do ARK wiązała się nie tylko z oficjalnym wydaniem popularnej mapy znanej z moda. Została ona wypełniona nowymi zwierzętami, których nie spotkamy w bazowej wersji gry.

ARK Fjordur – lista unikalnych zwierząt

Nordycka mapa z Fjordur jest domem dla całej masy zwierząt. Większość nich to standardowe stworzenia, które gracze mieli okazję poznać w przeciągu pięciu lat od premiery ARK. Znajdziemy tu jednak również unikalne istoty, które zamieszkują jedynie krainy z DLC.

Mowa o 10 zwierzętach, na które będziecie mogli natknąć się przemierzając Midgard, Jotunheim, Vanaheim lub Asgard. Poniżej znajdziecie ich kompletną listę.

  1. Andrewsarchus – to jedno ze stworzeń najbardziej kojarzonych z DLC Fjordur. Zwierzę zostało przedstawione już w zwiastunie dodatku. To duży ssak, który nie zawaha się Was zaatakować. Możecie jednak przekupić go miodem, a następnie oswoić. Dzięki temu zyskacie potężnego „wierzchowca”, na którego grzebiecie zamontujecie opancerzone działko.
  2. Desmodus – to wyjątkowo przerośnięty i agresywny nietoperz, który jest w stanie atakować swoim wrzaskiem, a także porywać mniejsze stworzenia oraz graczy. Możecie go jednak oswoić, o ile posiadacie odpowiednią dawkę paczek krwi. Zyskacie wtedy podniebny środek transportu zdolny do stawania się niewidzialnym.
  3. Fenrir – to oczywiście wielki wilk wzorowany na jednym z legendarnych dzieci Lokiego. Jest to potężna istota, której nie napotkacie w dziczy, a tym samym nie oswoicie. Fenrir pojawia się jedynie podczas walk z wybranymi bossami.
  4. Fjordhawk – to sporej wielkości ptak drapieżny, który woli unikać starć i korzystać z najlepszych okazji do zdobycia pożywienia. Jest to także kolejne zwierzę, które możecie oswoić. Fjordhawk to cenny sojusznik, który w wypadku Waszej śmierci zabierze Wasze przedmioty i przetransportuje je w bezpieczne miejsce.
  5. Beyla – to owadzi miniboss, którego napotkacie w jednej z jaskiń w północnej części mapy. Nie możecie jej oswoić ani złapać. Jedyna aktywność związana z Beylą to walka w jej jaskini. Stworzenie potrafi atakować przy użyciu trucizny, więc powinniście dobrze przygotować się do starcia.
  6. Steinbjorn – to jeden z najtrudniejszych bossów występujących w otwartym świecie ARK Fjordur. Przypomina wielkiego kamiennego niedźwiedzia i dysponuje potężnymi atakami. Ponadto w trakcie walki przyzywa mniejsze stworzenia – niedźwiedzie Rubble Bear. Jego oswojenie jest niemożliwe.
  7. Rubble Bear – to niedźwiedzie przypominające kupy kamienia, które przyzywane są przez Steinbjörna podczas walki. Posiadają dużą liczbę punktów wytrzymałości i potrafią znacznie utrudnić starcie z potężnym samym w sobie bossem.
  8. Hati i Skoll – to para wielkich wilków, które rezydują w Asgardzie i funkcjonują jako podwójny boss. Hati charakteryzuje się dużą wytrzymałością, a Skoll potrafi przyzywać Fenriry do pomocy. Oba stworzenia mogą także regenerować swoje HP, a przy tym dysponują wieloma niszczycielskimi atakami. Zwierząt nie można oswoić.
  9. Fenrisúlfr – to kolejny boss przypominający wielkiego wilka pokrytego kolcami. Tak, jak Skoll, potrafi on przyzywać Fenriry do pomocy. Dysponuje także największą pulą HP spośród wszystkich bossów w grze i może używać wielu niszczycielskich umiejętności. W nagrodę za jego pokonanie otrzymamy Kriokomorę z Fenrirem.

Podobają Wam się nasze poradniki? Być może zainteresują Was także:

  1. How to Tame Andrewsarchus in ARK
  2. ARK: Fjordur – How to Teleport?

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDruhowie OSP Raduczyce szkolą się w praktyce
Następny artykułUczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Wieluniu podsumowali zagraniczne praktyki