A A+ A++

Jednym z ustawowych priorytetów Ochotniczych Hufców Pracy jest podnoszenie poziomu wykształcenia zawodowego młodzieży. Zadanie to realizowane jest m.in. poprzez monitorowanie procesu edukacji za pomocą ogólnopolskiego konkursu „Sprawny w zawodzie”. W tym roku w Gołdapi odbyła się XVII jego edycja. W konkursowych zmaganiach wzięło udział 16 zespołów ze wszystkich placówek OHP w Polsce – łącznie 64 uczestników i 16 opiekunów.   

„Sprawny w zawodzie 2022” to konkurs organizowany przez Komendę Główną Ochotniczych Hufców Pracy. Jego uczestnikami są członkowie OHP ostatniego roku nauki. Formuła konkursowa stanowi pierwsze podsumowanie wkładu pracy nauczycieli, wychowawców i instruktorów praktycznej nauki zawodu. Jest także pierwszą prawdziwą weryfikacją efektów przygotowania zawodowego uczestników OHP. Konkurs daje również możliwość sprawdzenia wiedzy i umiejętności przed przystąpieniem do egzaminów zewnętrznych. Co istotne – zmagania finalistów oceniają niezależni eksperci.

Kategorie konkursowe obejmują zawody cieszące się wśród uczestników OHP największą popularnością. W tym roku do rywalizacji przystąpili najlepsi kucharze, fryzjerzy i mechanicy pojazdów samochodowych. W konkursowe szranki stanęli również znawcy zasad bezpieczeństwa i higieny pracy z elementami prawa pracy. 

W sumie do Gołdapi przyjechało 64 finalistów z całej Polski. Wielu z nich już teraz uchodzi za fachowców w swojej kategorii. Jedną z takich osób jest Paulina Brodowska z Giżycka. W tym roku Paulina wzięła udział w zagranicznym stażu zawodowym realizowanym w ramach programu „Inwestycja w przyszłość – Zawodowy Start-Up”. W hiszpańskim kurorcie Torremolinos uczyła się kuchni śródziemnomorskiej.

– Inspirują mnie różnego rodzaju programy kulinarne, gdzie mogę podglądać specjalistów i uczyć się od najlepszych. Często eksperymentuję w kuchni, nie lubię monotonii w potrawach. Lubię wyrażać w daniach ekspresję i samą siebie – mówiła przed rozpoczęciem konkursu.

Z kolei pochodząca z Krakowa Oliwia Wielkiewicz została finalistką w kategorii „fryzjer”. Jako jedna z najlepszych uczestniczek swojego hufca wzięła udział w projekcie Erasmus + realizowanym w greckich Salonikach.

– Decyzję o nawiązaniu współpracy z OHP uważam, za bardzo dobrą. W krakowskim hufcu dostałam możliwość nauki zawodu w jednym z najlepszych salonów w Krakowie i mnóstwo wsparcia od ludzi, którzy wiedzą co robią. Każdy, nawet mały sukces traktuję jako dowód na to, że wybór zawodu był słuszny i na pewno sobie w nim poradzę.

Na zakończenie konkursu „Sprawny w zawodzie 2022” wszyscy uczestnicy otrzymali list gratulacyjny od p. Małgorzaty Zwiercan, Komendanta Głównego Ochotniczych Hufców Pracy. Wraz z listem finaliści otrzymali okolicznościowe nagrody.

mat. KOMENDA GŁÓWNA OCHOTNICZYCH HUFCÓW PRACY

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTam jadł Bond. Słynna pływająca restauracja zatonęła na Morzu Południowochińskim
Następny artykułPolicjanci zatrzymali mężczyznę, który dokonał rozboju z użyciem noża