Rozmowy potrwają dwa dni. – Dziś podczas spotkania Ukraine Defence Contact Group rozmawialiśmy z ministrami na temat form wsparcia Ukrainy. Chodzi nam o to, by koordynować nasze wsparcie, aby było ono jeszcze bardziej efektywne. Z polskiego punktu widzenia niepodległa Ukraina oznacza niepodległą Polskę – powiedział po zakończeniu pierwszego dnia obrad minister obrony,
– Jesteśmy gotowi do tego, by bardziej partycypować w obowiązkach związanych ze zwiększeniem bezpieczeństwo. Polska była, jest i będzie aktywna we wspieraniu państw sojuszu. Naszym celem jest to, abyśmy mieli naszą południowo – wschodnią granicę z Ukrainą a nie z Rosją. Mamy wszyscy świadomość tego, że jeśli Rosja podbije Ukrainę to nie zatrzyma się. Będzie szła dalej, bo celem Kremla jest odbudowanie imperium – wskazał Mariusz Błaszczak.
Szef MON oceniła, że “dziś na Ukraina mamy do czynienia z działaniami, które mają charakter zbrodni wojennych popełnianych przez Rosję. Nie możemy dopuścić do tego, żeby ta wojna rozlała się dalej”.
Cel: Wypełnienie luk po dozbrojeniu Ukrainy
– Dziś rozmawialiśmy także w sprawie wypełnienia luk, jakie powstają wśród państw, które są donatorami uzbrojenia dla Ukraina. To są ważne rozmowy. Polska należy do państw, które maja największy wkład we wspieraniu Ukraina, co podkreślił minister obrony Ukrainy – zaznaczył minister.
– Dziś przedstawiłem w trakcie rozmów z ministrami obrony informacje na temat wsparcia jakiego udzieliła Ukrainie i udziela Polska. Nasze wsparcie jest ciągle i trwałe – powiedział. – Możemy być dumni z tego, że Ukraińcy, którzy tak dzielnie walczą o swoją wolność, są wspierani przez Polskę, państwa NATO i państwa współpracujące z nami. Apelowałem także o zwiększenie zakresu wsparcia. Powiem wprost – nie wszystkie państwa angażują się zgodnie z ich możliwościami – ocenił szef MON.
Czytaj też:
UE czeka kolejny kryzys? “Żarty się skończyły”
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS