A A+ A++

Który to Dom Frankego, wie zapewne większość częstochowian. Ale o kamienicy Landaua, Markusfelda czy Gradsteina już mało kto. Albo kim był Dębski, którego posesja jest dziś siedzibą kurii metropolitalnej.

Zorganizowaniu wcześniej spotkania autorskiego ze Zbigniewem Zwolińskim, autorem „W dawnej Częstochowie”, przeszkodziła pandemia. Zostanie to nadrobione we wtorek, 14 czerwca o godz. 17 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w II Alei, gdzie będzie też można kupić tę ciekawą książkę.

Jej tytuł nie do końca oddaje, co jest przedmiotem książki – a są nim kamienice w Alejach. Częstochowa nie miała dotąd tak obszernego – 500 stron – i szczegółowego opracowania historii swej głównej ulicy! Mirosław Zwoliński, historyk regionalista, biograf i przewodnik turystyczny, dom po domu opisuje niemal wszystkie – te powstałe do 1939 r. – nieruchomości w I, II i III Alei. Nie tylko historię budynków, ale i ludzi, którzy w nich mieszkali lub działali. Nie stroni przy tym od anegdot i dykteryjek wyszperanych w dawnych gazetach.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDziwny problem u Bottasa
Następny artykuł“Rolnik szuka żony”: przyjaźń czy coś więcej? Kamila spotyka się z uczestnikiem innej edycji