Lechia Gdańsk przegrała u siebie z Rakowem Częstochowa 0:3 (0:0) w ostatnim meczu tego roku w ekstraklasie. Gospodarze wielce rozczarowali, przegrywając drugie spotkanie z rzędu w takich rozmiarach. W drugiej połowie szybkie ataki beniaminka raz po raz stwarzały zagrożenie pod miejscową bramką. Natomiast biało-zieloni nie dochodzili do groźnych sytuacji po atakach pozycyjnych. Najdłużej ten pojedynek z pewnością zapamięta Kacper Urbański. 15-letni pomocnik zaliczył debiut w piłkarskiej elicie.

LECHIA Gdańsk

1 Alomerović – 19 Fila, 25 Nalepa, 23 Maloca, 22 Mladenović – 36 Makowski – 21 Peszko, 9 Lipski, 7 Gajos, 17 Haraslin – 28 Paixao

Raków Częstochowa

29 Szumski – 4 Piątkowski, 2 Petrasek, 14 Kościelny – 22 Skóraś, 8 Luković, 7 Domański, 18 Babenko, 27 Bartl – 9 Musiolik, 30 Szczepański

• 71′ 7 Gajos [ICO] 18 Arak
  • 72′ 21 Peszko [ICO] 11 Mihalik
  • 86′ 9 Lipski [ICO] 32 Urbański

[ICO] Zmiany

• 68′ 27 Bartl [ICO] 77 Szymonowicz
  • 80′ 7 Domański [ICO] 39 Apolinarski
  • 87′ 9 Musiolik [ICO] 5 Azemović

[ICO] Bramki

• 59′ Bartl karny
  • 63′ Musiolik
  • 82′ Skóraś
  • 56′ Peszko
  • 62′ Mladenović
  • 65′ Makowski
  • 75′ Bako, trener bramkarzy
  • 85′ Haraslin

[ICO]Kartki:

Relacja LIVE

W tym roku z meczów z Rakowem Lechia ma zarówno dobre jak i złe wspomnienia. Wygrała w półfinale Pucharu Polski 1:0, ale przegrała w ekstraklasie 1:2. W obu przypadkach gole dla biało-zielonych strzelał, nieobecny dziś – Sobiech

Lechia Gdańsk – Raków Częstochowa – zapowiedź meczu

miejmy nadzieje, że na postawę piłkarzy nie będą miały wpływy kolejne zawirowania finansowe w klubie

Szczegóły umowy Lechia Gdańsk – Energa SA oraz harmonogram zaległych wypłat dla piłkarzy

za tegoroczne wyniki Lechia została doceniona podczas XVII Gdańskiej Gali Sportu tytuły najlepszych w mieście otrzymali: Paixao (sportowiec), Stokowiec (trener) oraz 18 piłkarzy biało-zielonych (męska drużyna).

XVII Gdańska Gala Sportu – główne nagrody dla piłkarzy i trenera Lechii Gdańsk

na wspomnianej gali Peszko został jednym z trzech gdańskich ambasadorów finału Ligi Europy 2020, a w przyszłym roku będzie go można również zobaczyć na ekranie kinowym

Sławomir Peszko zagrał w filmie – zwiastun

Trener Stokowiec musiał zastąpić pauzujących za kartki: Wolskiego i Sobiecha. Szkoleniowiec przyznał niedawno, że jak ma do wyboru dwóch równorzędnych piłkarzy to stawia na tego młodszego, z większym potencjałem transferowym

Odejście, którego piłkarza byłoby największym osłabieniem Lechii Gdańsk – ankieta

w ich miejsce do gry wchodzą: Peszko i Gajos. Są to dwie jedyne zmiany w porównaniu z “11”, która rozpoczynała ostatni mecz w Białymstoku

Jagiellonia Białystok – Lechia Gdańsk 3:0 – relacja, możliwość wystawienia ocen piłkarzom i trenerowi

na ławce rezerwowych Lechii młodzieżowe zestawienie. Na 9 piłkarzy sześciu to gracze poniżej 21 lat

Lechia Gdańsk za kadencji Piotra Stokowca zawsze raz w sezonie przegrywa 3 golami

po raz pierwszy w kadrze meczowej w ekstraklasie Kacper Urbański, który 7 września skończył zaledwie 15 lat!

ławka rezerwowych Lechii: 71 Woźniak, 4 Chrzanowski, 11 Mihalik, 18 Arak, 30 Żuk, 32 Urbański, 35 Łukasik, 55 Dymerski, 77 Kobryń

kontuzje i kartki przetrzebiły także skład Rakowa. Trener Papszun przywiózł do Gdańska tylko 15 zawodników

w porównaniu z ostatnim meczem Rakowa, wygranym z Górnikiem 2:1, aż 4 zmiany w “11” wymuszone kartkami i kontuzjami

ławka rezerwowych Rakowa: 1 Gliwa, 5 Azemović, 25 Kolew, 39 Apolinarski, 77 Szymonowicz

sędzia główny Lasyk, sędzia VAR – Raczkowski

w sektorze gości kilkudziesięcioosobowa grupa kibiców

natomiast wśród miejscowych mecz nie cieszy się zbyt dużo popularnością, jeśli nic się nie zmieni w najbliższych minutach to zanosi się na najniższą frekwencję jesienią na Stadionie Energa Gdańsk

oficjalną frekwencję podamy w przerwie, gdyż wówczas na tym obiekcie podawane są oficjalne dane w tym względzie

piłkarze wychodzą na prezentację. Lechia biało-zielone koszulki, białe spodenki. Raków czerwone koszylki z niebieskim pasem oraz niebieskie spodenki

grę poprzedzi minuta ciszy ku czci poległych żołnierzy w misjach poza granicami Polski

“Cześć i chwała bohaterom” – skandowanie z trybun

od środka mecz rozpoczął Raków

na razie gra na połowie Lechii

Alomerović (LECHIA Gdańsk) przejął piłkę zagrywaną przez Domańskiego (Raków Częstochowa)

kontra Lechii. Mladenović (LECHIA Gdańsk) zagrał przed bramkę, ale byli tam obrońcy Rakowa

rzut rożny dla Lechii

bez zagrożenia dla Rakowa po dośrodkowaniu z narożnika boiska Mladenovicia (LECHIA Gdańsk)

i rzut rożny po drugiej stronie boiska

bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu z narożnika boiska Domańskiego (Raków Częstochowa)

nieudane dośrodkowanie Mladenovicia (LECHIA Gdańsk) z rzutu rożnego

i kolejny korner, tym razem po dośrodkowaniu Peszki (LECHIA Gdańsk) i interwencji Piątkowskiego

na razie gra na stałe fragmenty gry

słupek ratuje Raków po strzale Peszki (LECHIA Gdańsk) sprzed pola karnego. Piłka jeszcze odbiła się od nogi Petraska. Tym razem krótko rozegrany rzut rożny. Mladenović (LECHIA Gdańsk) podał do Haraslina (LECHIA Gdańsk)

kolejny stały fragment gry. Tym razem rzut wolny dla Rakowa

Alomerović (LECHIA Gdańsk) przejął piłkę po dośrodkowaniu Domańskiego (Raków Częstochowa)

celne uderzenie sprzed pola karnego Paixao (LECHIA Gdańsk), ale Szumski (Raków Częstochowa) łapie bez kłopotów piłkę

bardzo dobrze przymierzył po ziemi Lipski (LECHIA Gdańsk). Uderzenie z 25 metrów pomocnika Lechii z trudem na rzut rożny wybił Szumski (Raków Częstochowa)

zamieszanie w “16” Rakowa po dośrodkowaniu Mladenovicia (LECHIA Gdańsk), ale piłka przeszła wzdłuż bramki

kilka minut gry w środku pola

Pewna interwencja Alomerovicia (LECHIA Gdańsk) na przedpolu własnej bramki

niepewnie gra defensywa Rakowa. Wiele piłek przechodzi wzdłuż pola karnego. Brakuje, by któryś z piłkarzy Lechii do tych piłek dołożył głowę lub nogę

“Lechijko wygraj mecz” – z trybun

niecelny strzał głową Domańskiego (Raków Częstochowa)

Mladenović (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę na rzut rożny

kontra Peszki (LECHIA Gdańsk) po rzucie rożnym Rakowa, ale stracił piłkę tuż przed polem karnym rywali

Skóraś (Raków Częstochowa) pada w polu karnym w starciu z Nalepą (LECHIA Gdańsk). Sędzia nakazał grać dalej

masażyści Lechii udzielają pomocy Malocy (LECHIA Gdańsk)

Maloca (LECHIA Gdańsk) może kontynuować grę

Haraslin (LECHIA Gdańsk) w walce o piłkę dośrodkowaną przez Peszko (LECHIA Gdańsk) zderzył się głową ze Skórasiem. Potrzebna pomoc medyczna

Skóraś (Raków Częstochowa) także potrzebuje pomocy medycznej

obaj piłkarze mogą kontynuować grę

na spalonym Piątkowski (Raków Częstochowa)

niecelnie główkował Piątkowski (Raków Częstochowa). Oczywiście zagrożenie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego

na spalonym Bartl (Raków Częstochowa)

Haraslin (LECHIA Gdańsk) podał w polu karnym do Mladenović (LECHIA Gdańsk), Filip (LECHIA Gdańsk) próbował odebrać do Lukasa, ale zorientowali się w tym obrońcy rywali

niecelny strzał z dystansu Mladenovicia (LECHIA Gdańsk)

kolejny rzut rożny dla Lechii po dośrodkowaniu Peszki (LECHIA Gdańsk)

niecelnie główkował Nalepa (LECHIA Gdańsk) po dośrodkowaniu z narożnika boiska

nadal gra głównie na stałe fragmenty gry. Brakuje płynnych, składnych akcji

zbyt wysokie dośrodkowanie Mladenovicia (LECHIA Gdańsk)

“Gdańska Lechia” – skandowanie z trybun

po dośrodkowaniu Szczepańskiego (Raków Częstochowa) w dobrej sytuacji spudłował strzelając głową Petrasek (Raków Częstochowa)

i znów Petrasek (Raków Częstochowa) blisko bramki Lechii, ale tym razem nie trafił w piłkę

2 minuty doliczone

nad bramką strzelał Skóraś (Raków Częstochowa)

dobra kontra Lechii. Paixao (LECHIA Gdańsk) spudłował z 5. metra po dośrodkowaniu Peszki (LECHIA Gdańsk). Piłka była nieco za wysoka, by precyzyjniej uderzyć

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA GDAŃSK – RAKÓW CZĘSTOCHOWA 0:0

Piłkarze jakby byli już w świątecznej formie. Dlatego za mami dość przeciętna pierwsza połowa. Zagrożenie pod obiema bramkami było głównie po stałych fragmentach gry.
Bliżej objęcia prowadzenia była Lechia, ona też częściej była przy piłce. Peszko (LECHIA Gdańsk) strzelił w słupek, a dobry strzał Lipskiego (LECHIA Gdańsk) na korner sparował Szumski (Raków Częstochowa).
Goście nie sprawdzili poważnie formy Alomerovicia (LECHIA Gdańsk). W najlepszej sytuacji niecelnie główkował Petrasek (Raków Częstochowa).

w przerwie spiker nagradza kibica miesiąca. To nowa inicjatywa dla tych, którzy dokonują regularnych zakupów w sklepach Lechii

Spiker ogłosił oficjalną frekwencję – 7843

drugą połowę rozpoczęła Lechia

obie drużyny bez zmian w składach

strzał Peszki (LECHIA Gdańsk) z ostrego kąta. Szumski (Raków Częstochowa) odbił piłkę przed siebie, ale był dobrze asekurowany przez własnych obrońców

“Lechia gol” – skandowanie z trybun

Haraslin (LECHIA Gdańsk) przewrócił się w polu karnym po starciu z Petraskiem. Sędzia nakazał grać dalej

wulgarnie z trybun pod adresem PZPN

sędzia nasłuchuje podpowiedzi z VAR

nakazuje grać jednak Lechii od autu

Skóraś (Raków Częstochowa) ograł Mladenovicia (LECHIA Gdańsk), ale dobrze interweniował Maloca (LECHIA Gdańsk), który zabrał piłkę rywalowi we własnym polu karnym

Sczepański uderzył z pierwszej piłki z pola karnego. Dobrze obronił Alomerović (LECHIA Gdańsk)

Haraslin (LECHIA Gdańsk) “przełożył” obrońcę w polu karnym i dobrze uderzył w tzw. krótki róg bramki Rakowa. Dobra interwencja Szumskiego (Raków Częstochowa), który odbił piłkę

karny dla Rakowa. Sędzia uznał, że wracający w pole karne Peszko faulował Babebko

Żółtą kartką został ukarany Peszko (LECHIA Gdańsk).

jeszcze oczekiwanie na podpowiedzi z VAR

dla Peszki (LECHIA Gdańsk) to 4. żółta kartka. W pierwszej wiosennej kolejce nie zagra

karny utrzymany

[0:1] Raków Częstochowa STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Bartl z rzutu karnego. Alomerović rzucił się w tę stronę, gdzie została uderzona piłka, ale nie miał szans na skuteczną interwencja, bo piłka została uderzona precyzyjnie i mocno

doping dla Lechii z trybun. Dobra reakcja kibiców, chcą pomóc piłkarzom

przepychanki między piłkarzami, po faulu Mladenovicia (LECHIA Gdańsk) przerywającym kontrę Rakowa

sędzia nasłuchuje podpowiedzi VAR

Żółtą kartką został ukarany Mladenović (LECHIA Gdańsk).

[0:2] Raków Częstochowa STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Musiolik. Napastnik głową wpakował piłkę do siatki po dośrodkowaniu Bartla. Alomerović próbowął interweniować, ale zagrywał piłkę już za linią bramkową

“Lechia grać, kur… mać” – z trybun. W meczu w Pucharze Polski z Zagłębiem właśnie przy wyniku 0:2 ten okrzyk pomógł i Lechia ruszyła po zwycięstwo

zablokowany strzał Mladenovicia (LECHIA Gdańsk)

Żółtą kartką został ukarany Makowski (LECHIA Gdańsk).

Alomerović (LECHIA Gdańsk) broni strzał Skórasia (Raków Częstochowa)

oprawa na sektorze Lechii. Można przeczytać: “Kiedyś pałą, dzisiaj słowem, trwa walka z narodem”

Raków Częstochowa przeprowadza pierwszą zmianę. Boisko opuszcza Bartl, w jego miejsce wchodzi Szymonowicz.

zszedł strzelec gola i autor asysty przy drugim. Zmiana na skrzydle

Raków coraz łatwiej przedostaje się pod bramkę Lechii

Oprawa na meczu Lechia - Raków

kibice Lechii śpiewają hymn narodowy. Dołączają do nich kibice gości

będzie podwójna zmiana w Lechii

LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gajos, w jego miejsce wchodzi Arak.

LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Peszko, w jego miejsce wchodzi Mihalik.

Żółtą kartką został ukarany Bako, trener bramkarzy (LECHIA Gdańsk).

spudłował Musiolik (Raków Częstochowa)

Lechia atakuje, ale nadal czyni to bez widocznych efektów. Dużo niedokładności

Raków Częstochowa przeprowadza drugą zmianę. Boisko opuszcza Domański, w jego miejsce wchodzi Apolinarski.

Raków ma dużo miejsca na wyprowadzenie kontr

zablokowany strzał Lipskiego (LECHIA Gdańsk)

[0:3] Raków Częstochowa STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Skóraś. Kontra gości po stracie Makowskiego. Skóraś strzelał z podobnej pozycji jak kilka minut temu, ale teraz Alomerović nie odbił piłki. Wpadła ona w “długi róg” jego bramki

“Co wy robicie, wy naszą Lechię hańbicie” – skandowanie z trybun, a po chwili gwizdy

a z sektora gości “Jeszcze jeden”

Żółtą kartką został ukarany Haraslin (LECHIA Gdańsk).

LECHIA Gdańsk przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Lipski, w jego miejsce wchodzi Urbański.

dla 15-letniego Urbańskiego (LECHIA Gdańsk) to debiut w ekstraklasie

kibice skandują imię i nazwisko 15-latka

Raków przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Musiolik, w jego miejsce wchodzi Azemović.

Raków wymienił napastnika na obrońcę

“Piotrek Stokowiec” – skandowanie z trybun

po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Haraslina (LECHIA Gdańsk) niecelnie strzelał Mladenović (LECHIA Gdańsk)

“Wesołych Świąt” – śpiewają kibice Lechii

3 minuty doliczone do drugiej połowy

celny strzał Mladenovicia (LECHIA Gdańsk). Szumski (Raków Częstochowa) łapie piłkę

KONIEC MECZU. LECHIA GDAŃSK – RAKÓW CZĘSTOCHOWA 0:3

gwizdy żegnają gospodarzy

radość w sektorze gości

Koniec meczu Lechia Gdańsk - Raków Częstochowa

“Walczyć, trenować, Lechia musi panować” – skandowanie kibiców do piłkarzy

piłkarze Rakowa tańczą na środku boiska z radości

W drugiej połowie Lechia zawiodła na całej linii. Atakowała, ale nadziewała się na kontry rywali. Po przerwie Raków był dobrze zorganizowany w szybkim ataku i temu zawdzięcza wysokie zwycięstwo. Gdańszczanie po serii czterech zwycięstw z rzędu niespodziewanie kończą rok drugą porażką z rzędu 0:3. A przed meczem trener Stokowiec zgadzał się ze stwierdzeniem, że wygrana dzisiaj to obowiązek jego drużyny.