To może być niezwykle wyrównane i emocjonujące spotkanie. Z jednej strony kortu stanie Iga Świątek – zawodniczka, która wygrała pięć ostatnich turniejów WTA z rzędu, podtrzymała serię 34. wygranych meczów, wyrównując tym samym rekord Venus Williams z 2000 roku i ma szansę ten rekord jeszcze przebić. Z drugiej zaś Cori Gauff, która nigdy wcześniej nie dotarła do finału Wielkiego Szlema, a w tegorocznym Roland Garros dokonała tego nie przegrywając ani jednego seta.

Iga Świątek gra finał Roland Garros o nietypowej porze. Polacy ustawcie przypomnienia

Trzeba jednak uważać, aby nie przegapić finału Roland Garros 2022 z udziałem Igi Świątek i Cori Gauff. W tym roku ostatni mecz kobiet zostanie rozegrany na korcie głównym Philippe-Chatrier o godzinie 15:00. Transmisję na żywo będzie można obejrzeć na antenie TVN, Eurosport 1, Eurosport Extra lub w serwisie Player.pl. Relacja na żywo będzie dostępna w Sport.pl i aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Casper Ruud w wielkim finale Roland Garros. Historyczny sukces

Roland Garros. Świątek faworytką do zdobycia wielkoszlemowego tytułu

Iga Świątek również nie ma sobie zbyt wiele do zarzucenia, jeśli chodzi o jej drogę do finału Roland Garros. W pierwszych rundach z łatwością rozbijała rywalki w dwóch setach. Problemy pojawiły się dopiero w starciu z Chinką Qinwen Zheng (74. WTA), która jako pierwsza w turnieju wygrała z Polką jednego seta. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Świątek. W kolejnych dwóch rundach, a w tym w półfinale z Rosjanką Darią Kasatkiną (20. WTA) wygrała 2:0.

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Cori Gauff zaś w półfinale Roland Garros mierzyła się z rewelacją turnieju w Paryżu, Martiną Trevisan (59. WTA). Amerykanka wygrała z Włoszką 6:3, 6:1. W finale turnieju to Świątek będzie faworytką, ale 23-latka zapewne nie ułatwi jej zdobycia drugiego w swojej karierze tytułu Wielkiego Szlema. Ostatnio Polka triumfowała właśnie na kortach w Paryżu w 2020 roku.

Iga Świątek & Cori GauffNajwiększa rywalka Igi na lata? Polka komplementuje Cori Gauff

Obie tenisistki w przeszłości rywalizowały ze sobą dwukrotnie. Z każdego meczu to Świątek wychodziła górą. Pierwszy miał miejsce w półfinale WTA w Rzymie w 2021 roku, gdy Polka wygrała 7:6, 6:3. Drugi rozegrały w tym roku w Miami i tam Świątek pokonała Amerykankę 6:3, 6:1.