A A+ A++

Sezon na komary oficjalnie uznać możemy za otwarty. Te uciążliwe owady potrafią zepsuć urlop nad wodą i wieczorny relaks przy grillu, a ponieważ w Polsce występuje aż 47 gatunków przedstawicieli tej rodziny, to na niektórych terenach ich występowanie może osiągnąć nawet nasilenie plagowe! Większość z nas ma swoje własne sposoby na radzenie sobie z komarami, ale warto skorzystać z rad profesjonalistów. Swoje sprawdzone metody na komary mają bowiem leśnicy!

Komary to tak naprawdę cała duża rodzina owadów z rzędu muchówek, w której wyróżniamy aż 3,5 tys. gatunków! Najbardziej groźne są samice, wysysające krew zwierząt stałocieplnych, która jest im niezbędna do powstania jaj w jajnikach. Komarzyce nie gryzą nas więc z czystej złośliwości, ale dlatego, by rozmnożyć się i przetrwać. Samce żywią się natomiast nektarem kwiatów. 

Samice komarów wabi dwutlenek węgla w wydychanym powietrzu oraz zapach potu, udowodniono także, że najbardziej narażeni na ich ukąszenia są młodzi mężczyźni, dzieci, ale także kobiety w okresie owulacji.  

Choć komary postrzegane są przez większość z nas jako szkodniki, przenoszące dodatkowo groźne choroby (np. malarię, dengę czy żółtą febrę), to leśnicy przypominają, że są też pożyteczne. Małymi larwami komarów, które składane są w wodzie żywią się ryby oraz płazy, a … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPolicja szuka podpalacza z Witomina. Podłożył ogień pod drzwi domu i uciekł [WIDEO]
Następny artykułNowa ustawa o aplikacji mObywatel. Jakie udogodnienia przyniesie?