A A+ A++

Serdecznie zapraszamy na 32. “Krakowiaczek” – Przegląd Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych Regionu Krakowskiego.

To tradycyjne międzypokoleniowe święto, naszego małopolskiego folkloru, odbędzie się w niedzielę 5 czerwca 2022r. w Amfiteatrze Letnim w gościnnym Sołectwie Łoniowa.

Jest to jedna z największych imprez folklorystycznych w kategorii dziecięcej w województwie małopolskim. Przegląd swoim zasięgiem obejmuje regiony: Krakowiaków Wschodnich, Zachodnich, Pogórza Ciężkowickiego oraz pogranicza krakowsko – rzeszowskiego. Do Łoniowej przyjadą mali tancerze i muzycy, którzy pielęgnują najcenniejsze wartości i tradycje folkloru dziecięcego regionu krakowskiego. Występując pragną zainteresować inne dzieci tradycyjnym muzykowaniem, śpiewaniem i tańcem ludowym oraz zaszczepić w nich szacunek do kultury ludowej swojej małej ojczyzny.

Organizatorami wydarzenia są Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu i Dębińskie Centrum Kultury. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

Oprócz części konkursowej, która rozpocznie się o 13:00, przygotowano także dodatkowe atrakcje. Wystąpią zespoły folklorystyczne, które od lat są wizytówką naszego regionu – Zespół Pieśni i Tańca „Łoniowiacy” oraz Zespół Regionalny Porąbcoki z Porąbki Uszewskiej. Towarzyszyć im będzie Kapela Ludowa Dębińskiego Centrum Kultury. Dodatkowo przed publicznością zaprezentują się także młodzi wokaliści ogniska muzycznego DCK.
Dla najmłodszych przygotowane będą animacje, gry i zabawy. Będą też stoiska z rękodziełem ludowym, tradycyjną kuchnią i regionalnymi potrawami.

Dzień przed konkursem, w sobotę 4 czerwca, odbędzie się także zabawa taneczna na deskach amfiteatru.

Serdecznie zapraszamy!

DCK Dębno

PLAKAT

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPowiat Giżycko: Ludzie z historią, ludzie z pasją
Następny artykułRugbyści gościli w Rumi zawodników z regionu