W czeskim  Kromieryż (Kroměříž) odbył się po raz 18-ty Międzynarodowy Turniej Judo. Wystartowało w nim ponad 400-tu zawodników i zawodniczek z Czech, Słowacji, Słowenii, Ukrainy oraz reprezentująca Polskę ekipa UKS Shizoku Ostróda Judo.

Mimo tak dużej konkurencji młodzi judocy i judoczki z Ostródy zdobyli 7 medali: 1 złoty i 6 brązowych. Ponadto zajęli dwa 5-te miejsca, 7-e 9-te. Możemy więc śmiało napisać, że wypadli znakomicie chociaż konkurencja była duża i zacięta.
Złoty medal w kategorii Młodzików zdobył Piotr Kosiński. Brązowe medale zdobyli: Agnieszka Kowalska, Zofia Renans, Zuzanna Piecychno, Antosia Szymańska, Jakub Piecychno i Rafał Renans.
Piąte miejsca zajęli: Ilona Gęsik i Jarosław Zapałowski.
Siódme miejsce: Raul Madziewicz i dziewiąte: Nikodem Lendzion.

Składamy wielkie podziękowania władzom Miasta i Gminy Ostróda za pomoc przy wyjeździe do Czech. Dziękuję także wszystkim pozostałym osobom, w tym rodzicom młodych zawodników, którzy pomagali w organizacji tego wyjazdu. Dzieci nawiązały w Kromieryżu wiele nowych znajomości, zwiedziły miasto i dzielnie walczyły na matach. – powiedział nam Włodzimierz Narewski

tekst: red/UKS Shizoku Ostróda Judo