W finale Pucharu Grecji rozegranym w sobotni wieczór zmierzyły się zespoły Panathinaikosu Ateny oraz PAOK-u Saloniki. Mecz zakończył się wygraną Panathinaikousu 1:0, ale zostanie on zapamiętany głównie ze względu na wydarzenia z trybun.

Ondrasek deklaruje walkę o powrót do ekstraklasy. “Nigdzie się nie wybieram”

Puchar Grecji. Zamieszki na trybunach

Podczas sobotniego meczu finałowego na trybunach Stadionu Olimpijskiego zasiadło 43 tysiące kibiców. Już przed rozpoczęciem spotkania doszło do pierwszych starć między kibicami Panathinaikosu i PAOK-u Saloniki. Odpalono środki pirotechniczne, a także doszło do wzajemnych ataków z użyciem między innymi kamieni i innych przedmiotów. Policja użyła gazu łzawiącego, aby załagodzić sytuację.

Oficjalnie: Mbappe zostaje w PSG. Wściekli Hiszpanie składają pozew: To skandal

Ze względu na wydarzenia przedmeczowe spotkanie rozpoczęło się z 40 minutowym opóźnieniem. Niestety w trakcie meczu kibice w dalszym ciągu dawali się we znaki. W 35. minucie meczu strzelec bramki dla Panathinaikosu został trafiony przez fanów PAOK-u odłamkiem cementu, co zarejestrowały kamery telewizyjne. Gra została przerwana na ponad pół godziny, w efekcie czego mecz zakończył się późnymi godzinami wieczornymi czasu lokalnego. Po spotkaniu doszło do starć kibiców z policją także poza stadionem.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl

Panathinaikos z Pucharem Grecji

Mecz Panathinaikosu z PAOK-iem Saloniki zakończył się wygraną ateńczyków 1:0. Jedynego gola zdobył z rzutu karnego w 34. minucie Aitor Cantalapierda.

Gol Piotra ZielińskiegoPrzepiękny gol Piotra Zielińskiego. Jego ostatni w Napoli? [WIDEO]

Dla zespołu z Aten sobotnia wygrana była dziewiętnastym w historii triumfem w pucharowych rozgrywkach w Grecji. Było to zarazem pierwsze trofeum wywalczone przez Panathinaikos od 2014 roku.