A A+ A++

Prezesi i kadra kierownicza największych firm niestety nie dają dobrego przykładu swoim pracownikom. Często korzystają z trywialnych i łatwych do złamania haseł.

W dzisiejszych czasach dużo mówi się o cyberbezpieczeństwie. Zapewnienie bezpieczeństwa danych jest jednym z największych wyzwań dzisiejszych organizacji. Niestety nie wszyscy pracownicy zdają się tym przejmować. Najnowsze analizy wykazały, że prezesi oraz kadra kierownicza stosują bardzo proste hasła, które są niesamowicie łatwe do złamania.


Według najnowszych badań kadra zarządzająca stosuje zbyt łatwe hasła
Źródło: Yura Fresh / Unsplash

Według najnowszych badań kadra zarządzająca stosuje zbyt łatwe hasła

Źródło: Yura Fresh / Unsplash

Z danych przekazanych przez firmę NordPass wynika, że wysoko postawieni kierownicy nie dają dobrego przykładu swoim pracownikom. Naukowcy zajmujący się bezpieczeństwem cybernetycznym w oparciu o dane z NordPass przeanalizowali ponad 290 milionów przypadków naruszeń danych na całym świecie. W rezultacie stworzono listę haseł wykorzystywanych przez kadrę zarządzającą. Mowa o prezesach dużych firm, dyrektorach zarządzających, właścicielach czy członkach rady nadzorczej.

Zobacz również:

Okazuje się, że wiele osób z tego kręgu wykorzystuje trywialne hasła takie jak “123456” czy “password“. Ciężko w to uwierzyć, ale znalazły się one na pierwszej i drugiej pozycji wśród najpopularniejszych wyników wyszukiwania w bazie danych z hasłami.

Prezesi dużych firm często wykorzystują w hasłach imiona. Najpopularniejsze z nich to “Tiffany“, “Charlie” oraz “Michael“. Równie popularną kategoria haseł są zwierzęta. Na szczycie popularności znalazły się hasła “Dragon” oraz “Monkey“.

Według danych przekazanych przez Verizon Data Breach Investigations Report, aż 80% incydentów dotyczących bezpieczeństwa cybernetycznego w organizacjach wynika ze stosowania słabych i łatwych do złamania haseł, które pozwalają przejąć konta i włamać się do wewnętrznych systemów informatycznych firm. Rozwiązaniem tego problemu jest korzystanie z niesłownikowych haseł, weryfikacji dwuskładnikowej oraz menedżerów haseł.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUstawa o Sądzie Najwyższym: Sejmowa komisja dziś zajmie się poprawkami do prezydenckiego projektu
Następny artykułBochnia. W sobotę koncert „Jeżeli kochać, to nie indywidualnie”