Myjka ciśnieniowa. Fot. Shutterstock
Dzięki myjkom ciśnieniowym można bardzo skutecznie wyczyścić wiele przydomowych powierzchni. Świetnie radzi sobie z myciem desek tarasowych, garażu, chodników, elewacji, a także narzędzi i mebli ogrodowych. Jak działa i dlaczego jest taka skuteczna?
Jak działa myjka ciśnieniowa?
W ofercie producentów są mniejsze i większe myjki ciśnieniowe, jak również produkty mniej i bardziej skomplikowane. Mechanizm działania każdej z nich jest ten sam i polega na wytwarzaniu wody pod bardzo dużym ciśnieniem (za pomocą pompy wysokociśnieniowej, która zasilana jest przez silnik i dostarcza wodę do węża, a potem do pistoletu natryskowego). To też gwarantuje jej skuteczność – szybkie usuwanie brudu (nawet najbardziej uporczywego) z każdej powierzchni, także trudnodostępnej. Dlatego ten produkt sprawdzi się podczas wielu prac czyszczących. Myjką ciśnieniową można dobrze wyczyścić nawet grilla lub inne, drobne elementy wyposażenia domu, tarasu, balkonu, ogrodu, a także wózek dziecięcy, rower czy samochód. Świetnie czyści się nimi również wszelkiego rodzaju konstrukcje z kostki, cegły lub betonu, jak ogrodzenia, chodniki. Myjką ciśnieniową można też usunąć mech czy błoto, nie naruszając tym samym czyszczonej powierzchni.
Myjka ciśnieniowa. Fot. Shutterstock
Myjki ciśnieniowe dla profesjonalistów
Zobacz również: Jak wybrać myjkę ciśnieniową do przemysłowych zastosowań?
Można też kupić myjki ciśnieniowe o podwyższonych parametrach. Mają o wiele większą moc działania niż standardowe modele. Co to oznacza? Ten parametr wpływa na wydajność urządzenia. Im będzie większa, tym szybciej i skuteczniej będzie można oczyścić nawet bardzo duże powierzchnie. Profesjonalne myjki ciśnieniowe świetnie nadają się na przykład do czyszczenia basenu lub elewacji domu.
Obsługa myjki ciśnieniowej
Myjka ciśnieniowa jest prosta w obsłudze, zarówno te tańsze, jak też droższe i zaawansowane modele nie wymagają specjalnych umiejętności. Dlatego śmiało może jej używać każdy. Wystarczy podłączyć do myki dopływ wody, potem uruchomić urządzenie, by rozpocząć jego pracę. Strumień wody, jaki wydostaje się z myjki ciśnieniowej można też regulować za pomocą przycisków, zmniejszać i zwiększać jego natężenie. Możliwe jest też dozowanie środka czyszczącego.
Inne zalety myjki ciśnieniowej? Tego typu urządzenia mają ergonomiczną obudowę i konstrukcję, która umożliwia przechowywanie różnych akcesoriów, m.in. węża, pistoletu, końcówek czyszczących. Posiadają też kółka, dzięki którym nie trzeba trzymać i przenosić sprzętu.
Zobacz również:
W ofercie producentów są mniejsze i większe myjki ciśnieniowe, jak również produkty mniej i bardziej skomplikowane. Mechanizm działania każdej z nich jest ten sam i polega na wytwarzaniu wody pod bardzo dużym ciśnieniem (za pomocą pompy wysokociśnieniowej, która zasilana jest przez silnik i dostarcza wodę do węża, a potem do pistoletu natryskowego). To też gwarantuje jej skuteczność – szybkie usuwanie brudu (nawet najbardziej uporczywego) z każdej powierzchni, także trudnodostępnej. Dlatego ten produkt sprawdzi się podczas wielu prac czyszczących.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS