O wyzwaniach jakie stoją przed funkcjonariuszami Służby Więziennej usłyszeli uczniowie Zespołu Szkół im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie. Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Potulicach zaprezentowali procedurę kwalifikacyjną i podzielili się doświadczeniami zza więziennego muru.
Powitanie
Zgromadzonych młodych gości przywitał ppłk Adam Suchomski – Zastępca Dyrektora Zakładu Karnego w Potulicach. Następnie przedstawił charakterystykę jednostki penitencjarnej z wyszczególnieniem prowadzonych specjalistycznych oddziaływań wobec skazanych oraz omówił realizację programu „Praca dla więźniów”.
Kreowanie przyszłości
Podjęcie decyzji o kierunku ścieżki zawodowej stanowi nie lada wyzwanie. Czy wstąpienie w szeregi formacji mundurowej jaką jest Służba Więzienna to ciekawy wybór? Jakie cechy osobowości i predyspozycje są niezbędne do pełnienia służby i realizacji głównych zadań stojących przed funkcjonariuszami? Jak wygląda ścieżka rozwoju? Co kryje się za potulickim murem? To tylko wybrane zagadnienia na które mieli okazję poznać odpowiedź uczniowie.
Cel i przebieg wizyty
Uczniowie szubińskiej szkoły mieli możliwość zapoznania się ze strukturą organizacyjną, podziałem kompetencji i zadań Służby Więziennej. Funkcjonariusze działu ochrony zaprezentowali broń wykorzystywaną przez naszą formację. Goście mieli także okazję zobaczyć telementy tresury psa służbowego oraz zobaczyć jak pracuje pies specalny Nargo. Ta część spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów. Ponadto uczniowie mogli osobiście zobaczyć jak funkcjonuje zakład karny i wygląda codzienna służba oraz specyfika pracy funkcjonariusza Służby Więziennej. Podczas spotkania uczniowie zobaczyli oddział terapeutyczny dla skazanych uzależnionych od alkoholu oraz halę produkcyjną Hjort Knudsen Polen, która stanowi miejsce pracy dla znacznej grupy osadzonych. Uczniowie zostali zapoznani z różnorodnym wachlarzem oddziaływań penitencjarnych.
tekst/zdjecia: ppor. Justyna Sejdowska-Szrajber
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS