A A+ A++

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się czym jest SMOG i jak powstaje oraz jak należy postępować gdy szkodliwych substancji w powietrzu jest bardzo dużo. Wyjaśniono kiedy zanieczyszczenie powietrza jest największe i z czego to wynika. Zwrócono uwagę na to, jak i czym pali się w piecu, czego bezwzględnie nie wolno spalać oraz jak negatywnie wpływa na zdrowie ludzi i otaczającą przyrodę spalanie paliw niskiej jakości czy odpadów. Najmłodsi dowiedzieli się także o tym co to jest monitoring jakości powietrza i gdzie na terenie miasta Opoczna znajdują się czujniki do pomiaru stężenia pyłów w powietrzu oraz jak odczytywać wyświetlane komunikaty na tablicach obok czujników.

Wszystkie dzieci, w ramach kontynuacji prowadzonej kampanii edukacyjno-informacyjnej „Bez Smogu, o niebo lepiej” otrzymały kolorowankę z Pegazem, który pomaga i uczy jak dbać o czyste powietrze bez szkodliwego smogu. 

W ramach działań proekologicznych nauczyciele ze szkoły w Sielcu zorganizowali obchody „Ekologicznych dni”. W tym czasie uczniowie rozwiązywali quizy o tematyce ekologicznej, prawidłowej segregacji odpadów oraz podnosili świadomość ekologiczną poprzez różnego rodzaju zajęcia na lekcjach przyrody, geografii, edukacji przyrodniczej oraz zajęciach wychowawczych i świetlicowych. Uczniowie zrobili wiosenne porządki na placu szkolnym oraz wsadzili kilka krzewów ozdobnych w szkolnym ogródku dydaktycznym.

Informujemy, że każde działanie proekologiczne będzie wspierane przez Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Opocznie.

 

Zachęcamy do promowania postaw proekologicznych,

dzięki którym wspólnie zadbamy o środowisko w którym żyjemy!

 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułAkceleracja pomysłów w medycynie prowadzi do sukcesu
Następny artykułKolaborant w Melitopolu pomaga okupantom, produkując broń