A A+ A++

Kamień wyrzucony spod koła jadącego z przodu samochodu uszkadza przednią szybę w naszym aucie. Cóż, zdarza się i to często. Taka niemiła przygoda spotkała jednego z internautów, który zastanawia się, czy skoro cały incydent został zarejestrowany przez kamerkę pokładową, wraz z numerami rejestracyjnymi sprawcy, to można uzyskać odszkodowanie z jego polisy OC?

Wymiana szyby w aucie z OC sprawcy

Autorzy komentarzy pod wpisem na ten temat różnią się w swoich opiniach, chociaż zdecydowanie przeważa pogląd, że sprawa jest raczej beznadziejna. Przypadek, o którym mowa, ma charakter wybitnie losowy, trudno tu dopatrywać się czyjejkolwiek winy, zwłaszcza umyślnej, dlatego zwrot kosztów naprawy lub wymiany szyby zapewni jedynie odpowiednie ubezpieczenie AC. 

Co innego, gdyby przedmiot, który uszkodził samochód, pochodził z niezabezpieczonego ładunku. Niektórzy z uczestników dyskusji są jednak odmiennego zdania. Ktoś dzieli się własnym doświadczeniem, w początkowej fazie podobnego do opisanego na wstępie. 

A zatem: kamień spod koła w szybę, numery pojazdu wzięte z kamery samochodowej, ustalenie danych OC, zgłoszenie na policję. I co dalej? “Z uwagi na zakwalifikowanie (…)  czynu jako “zdarzenie losowe”, policja odmówiła ścigania sprawcy, ale go potwierdziła: wskazany przeze mnie pojazd jest sprawcą. Ubezpieczyciel sprawcy przyjął moje roszczenia i opłacił naprawienie szkody bezgotówkowo. Sprawa trwała ponad 2 miesiące. Serwis bezgotówkowo wystawił fakturę dla ubezpieczyciela sprawcy na 1400 zł.” Obyło się bez angażowania wymiaru sprawiedliwości, ale nie zawsze tak bywa…

Wymiana szyby z OC sprawcy – czy to w ogóle możliwe?

Maj 2011 r., Dolny Śląsk. Z bocznej drogi na główną szosę wyjeżdża ciężarówka wioząca urobek z miejscowego kamieniołomu. W pewnej chwili kamień spod jej koła uderza i uszkadza szybę w podążający z tyłu samochód osobowy. Po kilku kilometrach jego kierowcy udaje się zatrzymać pojazd sprawcy. Szofer kopalnianej ciężarówki nie przyznaje się do winy. Wezwana policja potwierdza, że do zdarzenia doszło, ale jako przyczynę wskazuje “niewłaściwy stan jezdni”. Zarówno firma, będąca właścicielem ciężarówki, jak i jej ubezpieczyciel odmawiają wypłaty odszkodowania.

Poszkodowany kierowca osobówki nie daje jednak za wygraną i kieruje sprawę do sądu. Pozwany, jak czytamy w dokumentach o … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułChcemy mieszkać w zieleni. Miejski ogródek cenniejszy od balkonu czy tarasu. Moda na działki nie mija
Następny artykułKask motocyklisty na drodze to zły znak. Co oznacza?