A A+ A++

Publiczna Szkoła Podstawowa wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury organizuje VI Przegląd Piosenki Wszelakiej „Majowe Nastroje”. Na deskach Domu Kultury „Chemik” młodzi wokaliści z terenu powiatu zaprezentują dowolną piosenkę w języku polskim. 

Ideą przeglądu jest przede wszystkim prezentacja i popularyzacja artystycznego dorobku dzieci i młodzieży, ale również ocena artystycznego poziomu w dziedzinie śpiewu.

Po dwóch latach przerwy najlepsi wokaliści z naszego powiatu ponownie będą mieli okazję zaprezentować swoje możliwości na scenie Domu Kultury „Chemik” w czasie Festiwalu Piosenki Wszelakiej „Majowe Nastroje”. Są trzy kategorie konkursowe, klasy od pierwszej do trzeciej, od trzeciej do szóstej oraz od siódmej do ósmej. Śpiewamy w języku ojczystym, a repertuar ogranicza tylko wyobraźnia. Czekamy na muzyczne propozycje – mówi Anna Zamora, nauczyciel muzykolog z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9.  

Cieszymy się, że w postpandemicznym czasie powracamy do dawnych świetnych wzorców edukacyjno-rozrywkowych. Cieszy nas współpracą z Miejskim Ośrodkiem Kultury „Chemik” i dziękujemy dyrektorowi Piotrowi Gabryszowi za przychylność i współpracę. Jeśli ktoś z czytelników jest chętny i pragnie się zmierzyć ze sceną, ze swoimi emocjami oraz zaprezentować umiejętności, które posiada, to jest to najlepsze miejsce i czas – mówi Wojciech Czapla, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9.

Szkolne eliminacje odbyły się 5 maja, a już 19 maja o godzinie 9 uczniowie zaśpiewają wc”Chemiku”. Zgłoszenia na przegląd należy przesyłać do 10 maja na adres: [email protected].

Regulamin

Zgłoszenie

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZmiany w Lidze Mistrzów. Szef UEFA zachwycony pomysłem Al-Khelaifiego. “Coś specjalnego”
Następny artykułSkazani za wiarę. Więzienie i utrata praw obywatelskich dla irańskich chrześcijan