A A+ A++

Do końca czerwca Koła Gospodyń Wiejskich, które funkcjonują na terenie Lokalnej Grupy Działania „Między Prosną a Wartą” (powiat wieruszowski oraz gmina Klonowa), mogą wziąć udział w spotkaniu „Nasze kulinarne dziedzictwo”. To jeden z etapów dużego projektu współtworzonego przez wieruszowską LGD pod nazwą „Ekologiczna Kraina Obszaru Bab Aktywnych i Kreatywnych”.

Jest to duży projekt współpracy realizowany ze Stowarzyszeniem „Długosz Królewski” z siedzibą w Brzezinach. Jednym z elementów tego projektu jest organizacja „Przeglądu kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich – Nasze kulinarne dziedzictwo”. Zachęcamy, aby wejść na naszą stronę internetową i zapoznać się z regulaminem przeglądu oraz pobrać formularz. Chcemy to wydarzenie zorganizować dla wszystkich kół, które znajdują się na naszym terenie, ponieważ chcemy o tych kołach dowiedzieć się czegoś więcej, poznać ich produkty, ich działalność również poznać lepiej, i na tej podstawie następnie wydać interesujący kulinarny folder – mówi dyrektorka biura LGD Marzena Kaczmarek.


 
Dla każdego Koła przewidziano talon o wartości ponad 5 tysięcy złotych.

Chcesz wziąć udział w spotkaniu? Wszystkie niezbędne dokumenty znajdują się TUTAJ.

Jak czytamy na stronie internetowej LGD:

W dniu 30.03.2022 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego przedstawiciele partnerskich LGD tj. Stowarzyszenia „Długosz Królewski Zbigniew Słodowy – Prezes Zarządu oraz Małgorzata Bloch – Skarbnik oraz naszej LGD Pani Teresa Piotrowicz – Prezes Zarządu podpisali umowę na realizację projekt współpracy pn. „Ekologiczna Kraina Obszaru Bab Aktywnych i Kreatywnych”, akronim EKOBAIK, w ramach poddziałania 19.3 Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania objętego PROW na lata 2014-2020.

Wartość przyznanego dofinansowania to 1 295 469 zł. w tym:
– dla Lokalnej Grupy Działania „Między Prosną a Wartą” – 694 999 zł;
– dla Stowarzyszenia „Długosz Królewski” – 600 470 zł.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNa Wolwinowie muszą poczekać
Następny artykułNieekologiczny efekt pamięci o zmarłych