A A+ A++

Wystawie słynnego artysty, który pochodził z Koziczyna pod Ciechanowem, towarzyszy półmrok. Z cienia wyłaniają się enigmatyczne białe postaci – rzeźby stworzone przez Bolesława Biegasa. Są też zaaranżowane “aneksy” ozdobione motywami z jego obrazów.

Tu obejrzycie więcej zdjęć z wernisażu >>

Kuratorem wystawy jest Szymon Zaremba, który podczas wernisażu tłumaczył, że zebrane tu prace pogrupowane są tematycznie. Ekspozycja składa się ze swego rodzaju osi widokowych, skupiających uwagę gości na konkretnych elementach wystawy. Całość tworzy 57 obiektów: 36 rzeźb gipsowych, 4 rzeźby z terakoty, 3 rzeźby w brązie, 13 obrazów oraz oryginalna tkanina z ornamentem wykonanym według projektu Bolesława Biegasa.

Tego samego wieczoru muzeum zaprosiło gości do ponownie otwartej Sali Galicyjskiej na trzecim piętrze kamienicy secesyjnej. Tam czekał na nich zupełnie inny klimat. Barwna wystawa zawiera malarstwo i rzemiosło artystyczne inspirowane sztuką Małopolski, Podhala i Huculszczyzny.

Po dwóch stronach sali “patrzą na siebie” dwa najsłynniejsze eksponaty: obraz “Madonna wiejska” Stanisława Wyspiańskiego i “Wesele huculskie” Kazimierza Sichulskiego. Możemy podziwiać tu także meble i piękną ceramikę.

Otwarciu wystaw towarzyszył występ duetu Piacello Duo.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułAmy Pieters jest świadoma
Następny artykułKoreańskie maski na twarz – 4 krok koreańskiej pielęgnacji