A A+ A++

Wojewoda lubelski poszukuje kandydatów do obsługi punktów informacyjnych dla uchodźców z Ukrainy na przejściach granicznych w Dorohusku, Zosinie, Dołhobyczowie, Hrebennem oraz na Dworcu PKP i PKS w Lublinie. Ile można zarobić?

Praca z punktach informacyjnych dla uchodźców

Wojewoda lubelski Lech Sprawka 22 kwietnia podpisał decyzje, które wydłużyły działalność punktów recepcyjnych dla uchodźców z Ukrainy w woj. lubelskim do 24 maja, z wyjątkiem punktu w Zamościu (działalność do 28 kwietnia) i w gminie Mircze (działalność do 7 maja). W związku z tym wojewoda poszukuje osób do pracy w pozostałych punktach.

Wymagania, jakie są stawiane kandydatom to: dyspozycyjność, odpowiedzialność, komunikatywność, odporność na stres, gotowość do pracy w zmiennych warunkach otoczenia oraz w okresowo natężonym hałasie, brak przeciwskazań do pracy w porze nocnej, nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe, korzystanie z pełni praw publicznych. Dodatkowym atutem będzie znajomość języka ukraińskiego, rosyjskiego lub angielskiego w stopniu co najmniej komunikatywnym.

Zakres obowiązków w punktach informacyjnych na przejściach granicznych:

– Dystrybucja ulotek informacyjnych wśród obywateli Ukrainy przekraczających przejście graniczne w związku z konfliktem zbrojnym.

– Informowanie uchodźców z Ukrainy o przysługujących im prawach i uprawnieniach oraz formach pomocy (bezpłatne noclegi, transport i opieka medyczna), a także podawanie danych kontaktowych właściwych instytucji zgodnie z zapotrzebowaniem na dane zgłoszonym przez uchodźcę.

– Kierowanie uchodźców z Ukrainy do punktów recepcyjnych oraz informowanie ich o zadaniach tych punktów (rejestracja, organizacja transportu do miejsc noclegowych, zaopatrzenie w podstawową żywność, pomoc medyczna, miejsce krótkoterminowego odpoczynku).

– Organizacja transportu zbiorowego do punktów recepcyjnych, ośrodków dla uchodźców oraz miejsc noclegowych w uzgodnieniu z właściwym Centrum Zarządzania Kryzysowego.

– Bieżąca współpraca z wolontariuszami oraz organizacjami pomocy humanitarnej.

– Wykonywanie innych zadań zleconych przez koordynatora danego punktu informacyjnego.

Zakres obowiązków w punktach informacyjnych na dworcu PKP i PKS w Lublinie:

– Przyjmowanie wypełnionych formularzy zgłoszeniowych od przybyłych do punktu i kierowanych do zakwaterowania obywateli Ukrainy, wysyłanie skanów formularzy do Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Lublinie.

– Udzielenie potrzebującym pomocy w zakresie informacyjnym (dystrybucja ulotek, podawanie danych kontaktowych właściwych instytucji zgodnie z zapotrzebowaniem na dane zgłoszonym przez uchodźcę) oraz w zakresie wskazania miejsca krótkoterminowego odpoczynku.

– Organizacja transportu zbiorowego lub indywidualnego do ośrodków dla uchodźców oraz miejsc noclegowych w uzgodnieniu z Miejskim Centrum Zarządzania Kryzysowego w Lublinie.

– Wydawanie obywatelom Ukrainy nie posiadającym pieczątki potwierdzającej przekroczenie polskiej granicy w dokumencie tożsamości, poświadczeń umożliwiających korzystanie z bezpłatnych przejazdów kolejowych w uzgodnieniu ze Strażą Graniczną.

– Bieżąca współpraca z wolontariuszami oraz organizacjami pomocy humanitarnej, przestrzeganie czystości i porządku w punkcie informacyjnym.

– Wykonywanie innych zadań zleconych przez koordynatora danego punktu informacyjnego.

Jakie zarobki?

Praca w systemie 24-godzinnym w trybie dyżurów 12-godzinnych. Lubelski Urząd Wojewódzki oferuje umowę zlecenie. Proponowana kwota wynagrodzenia do 5000 zł brutto (w zależności od liczby faktycznie przepracowanych godzin).

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułAtrakcyjne wynagrodzenia dla pracowników sektora produkcji przemysłowej
Następny artykułStartuje beta Overwatch 2. Oto, jak uzyskać dostęp