A A+ A++

Wiceprezydent USA Kamala Harris przeszła badanie na obecność koronawirusa, wynik okazał się pozytywny – przekazała we wtorek jej rzeczniczka prasowa Kirsten Allen. Harris nie ma żadnych objawów choroby, będzie dalej pełniła swoje obowiązki pozostając w izolacji – dodała rzeczniczka.

W komunikacie Białego Domu zaznaczono, że Harris nie miała w ostatnim czasie bliskiego kontaktu z prezydentem Joe Bidenem i jego małżonką Jill.

ZOBACZ: Adam Niedzielski: w Polsce paszport covidowy po trzeciej dawce jest ważny bezterminowo

Harris pozostanie w izolacji do momentu, aż wynik jej badania na obecność SARS-CoV-2 będzie negatywny. W tym czasie będzie się stosowała do zaleceń swoich lekarzy oraz amerykańskich Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) – przekazano. 

To nie koniec pandemii

Władze Pekinu skierowały większość z 22 mln mieszkańców na masowe testy na COVID-19. Stolica Chin stara się uniknąć scenariusza z Szanghaju, który od miesiąca objęty jest lockdownem, a sfrustrowani ludzie protestują przeciwko złym warunkom i “twardej izolacji”.

We wtorek w różnych częściach Pekinu ustawiały się długie kolejki do zarządzonych przez władze badań przesiewowych. Ludzie starają się zrobić zapasy na wypadek przedłużonego lockdownu, jak w Szanghaju – podała agencja Reutera.

Większość państw rozluźniła restrykcje koronawirusowe po zaszczepieniu znacznego odsetka ludności, ale władze Chin obstają przy strategii “zero covid” i dążą do całkowitego wyeliminowania wirusa, sięgając przy tym po surowe środki.

ZOBACZ: Koronawirus. Polska nie chce już szczepionek na COVID-19

Zamieszkany przez 25 mln ludzi Szanghaj, uznawany za najbogatsze miasto Chin, od przełomu marca i kwietnia objęty jest surowym lockdownem. W tym czasie w mediach pojawiły się liczne doniesienia o niedoborach żywności i lekarstw, braku dostępu do pilnie potrzebnej opieki medycznej oraz spartańskich warunkach w masowych ośrodkach kwarantanny.

Sieci społecznościowe obiegły krytyczne komentarze i nagrania pokazujące mieszkańców protestujących przeciwko restrykcjom. Na jednym z nich widać mężczyznę demontującego zielony płot, jakimi władze zagrodziły wejścia do niektórych budynków, aby uniemożliwić ludziom wychodzenie na zewnątrz.

Władze zaczęły ustawiać takie płoty po ogłoszeniu decyzji o “twardej izolacji” niektórych obszarów. Internauci ogrodzenia do klatek w zoo i wyrażają obawy, że zamykanie ludzi w budynkach może być niebezpieczne np. w wypadku pożaru.

mad/PAP

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPolicja Wadowice: Dwa niewybuchy w Choczni
Następny artykułPL: ZAKSA wyrównała stan rywalizacji