A A+ A++

SpaceX podpisał pierwszą umowę z przewoźnikiem lotniczym, aby zapewnić bezprzewodowy internet w locie przy użyciu sieci satelitarnej Starlink.


Thomas Wolter/ Pixabay

Należąca do Elona Muska firma SpaceX, oferująca dostęp do internetu przez satelity Starlink, od miesięcy prowadzi rozmowy z liniami lotniczymi, aby zapewnić internet Starlink podczas lotu. Współpraca z komercyjnymi przewoźnikami lotniczymi wydaje się być kluczowym elementem strategii SpaceX, aby zdobyć klientów korporacyjnych poza konsumentów i gospodarstw domowych w obszarach wiejskich na świecie z niewielkim dostępem do internetu bądź zupełnie go pozbawionych.

Umowa z JSX obejmuje wyposażenie 100 samolotów w terminale Starlink, a pierwszy samolot z dostępem do sieci Starlink ma wystartować do końca roku – poinformowała firma SpaceX w opublikowanym 21 kwietnia oświadczeniu. Rzecznik JSX odmówił ujawnienia wartości partnerstwa.

Zobacz również:

Jak dotąd SpaceX wystrzeliła około 2000 satelitów Starlink na niską orbitę okołoziemską od 2019 roku. Mimo że sieć nie jest jeszcze w pełni wdrożona, oferuje usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu tysiącom klientów w kilku krajach za 110 dolarów miesięcznie za pomocą terminala o wartości 599 dolarów, który jest mniej więcej wielkości pudełka na pizzę.

SpaceX wystąpił do Federalnej Komisji Łączności w USA o zgodę na korzystanie z usługi Starlink w samolotach i na statkach, a wcześniej testował sieć internetową w kilku odrzutowcach Gulfstream oraz w samolotach wojskowych.

Jak poinformował przewoźnik, usługa Starlink w samolotach JSX będzie dostępna bez żadnych opłat dla klientów JSX oraz „nie będzie wymagać logowania ani innych zawiłości związanych ze starszymi systemami”.

Źródło: Reuters

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułJest szansa na klasę językową dla szóstoklasistów w „Dziewiętnastce”. Wszystko zależy od liczby chętnych
Następny artykułUtrudnienie na DK70. Dachowało auto. Ruch tylko po jednym pasie