A A+ A++

Kompletnie pijany mężczyzna wywołał awanturę i groził nożem swojemu ojcu. By dostać się do mieszkania dzielnicowi musieli wyważyć drzwi.

Na numer alarmowy 112 zadzwonił 76-letni mieszkaniec Kęt. Szukał ratunku ze strachu przed swoim 44-letnim agresywnym synem, który chwilę wcześniej groził, że ugodzi go nożem.

Najbliżej mieszkania był patrol kęckich dzielnicowych. Policjanci zapukali do drzwi i wtedy usłyszeli wołanie o pomoc. Ponieważ nikt im nie otworzył, funkcjonariusze zdecydowali się wyważyć drzwi, by ratować seniora.

„Zaskoczony agresor na widok mundurowych uciekł do swojego pokoju, lecz po chwili był już obezwładniony. Policjanci udzielili pomocy poszkodowanemu, który powiedział im, że syn od dłuższego czasu jest agresywny wobec niego oraz matki, aktualnie przebywającej za granicą” – informuje aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji (KPP) w Oświęcimiu.

Mundurowi zabezpieczyli nóż kuchenny, którym sprawca groził ojcu. Natomiast 44-latka przewieźli do celi w KPP. Badanie alkotesterem wykazało 2,7 promila alkoholu w wydychanym przez mężczyznę powietrzu.

Kryminalni ustalili, że kęczanin znęcał się nad swoimi rodzicami od trzech lat. Psychicznie i fizycznie. Ponadto kilkakrotnie groził im śmiercią. Mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty.

Prokurator Rejonowy w Oświęcimiu złożył w sądzie wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Sąd zapoznał się z materiałem dowodowym i przychylił się do wniosku. 44-latek trafił do aresztu śledczego.

Mężczyźnie za znęcanie się grozi kara do pięciu lat więzienia. Dodatkowy rok za kratkami przemocowiec może spędzić za znieważenie policjantów, których zbluzgał podczas interwencji.

Nie czekaj. Przerwij przemoc

Policjanci apelują, aby osoby pokrzywdzone przerwały łańcuch przemocy jak najszybciej. Pomocą służy wiele instytucji należy tylko zacząć działać. Swój apel o przerwanie przemocy kierują  również do osób, które są jej świadkami. Najczęściej są to sąsiedzi lub najbliższa rodzina. Osoby te informując o przemocy swoją postawą dają siłę i wsparcie osobom pokrzywdzonym.

Jesteś osobą pokrzywdzoną uzyskasz wsparcie i pomoc

Osoby pokrzywdzone przemocą oraz znajdujące się w różnych trudnych sytuacjach kryzysowych wsparcie i pomoc uzyskają w Powiatowym Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Oświęcimiu znajdującym się przy ulicy Dąbrowskiego 139. Z pracownikami ośrodka można kontaktować się osobiście, telefonicznie lub mailowo: telefon stacjonarny 33 476 01 03, telefon komórkowy 510 74 573, adres e-mail: [email protected]

Masz problem z opanowaniem agresji?

Sprawca przemocy może zmienić swoje życie zanim trafi do zakładu karnego. Jeśli potrzebuje  do tego porady specjalisty może zgłosić się do Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Oświęcimiu,  w którym prowadzone są programy dla osób mających problem z opanowaniem  agresywnego zachowania wobec innych.

 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułGod of War Ragnarok jest coraz bliżej, ale Cory Barlog mówi wprost: studio nie jest gotowe
Następny artykułSamolot przymusowo lądował w Gdańsku