A A+ A++

Słonie, orangutany, aligatory, czy rekiny – te niezwykłe gatunki zwierząt będzie można zobaczyć po przekroczeniu bram łódzkiego Orientarium. Miejski Ogród Zoologiczny w Łodzi ogłosił, że obiekt zostanie otwarty w piątek 29 kwietnia br. o godz. 9.00. Data inauguracji uzależniona była od kilku czynników, ale najważniejszych z nich było samopoczucie mieszkańców tego unikalnego kompleksu. Czekano, aż zwierzęta zaaklimatyzują się w nowym miejscu i będą gotowe na odwiedziny gości.

Zobacz wideo
Prognoza długoterminowa IMGW. Jaka pogoda w wakacje?

Szukasz podobnych treści? Sprawdź Gazeta.pl

Orientarium wakacyjnym numerem jeden w Łodzi?

A odwiedzających może być całkiem sporo. Jak szacują władze miasta, Orientarium może być w tym roku prawdziwym wakacyjnym hitem. Spodziewane jest nawet 1,5 mln turystów. Goście kompleksu będą mogli poruszać się po ogromnym obszarze, zajmującym teren o powierzchni 10 boisk piłkarskich. Oprócz wybiegów dla zwierząt znajdą się tam m.in. punkty gastronomiczne.

Cztery strefy na siedmiu hektarach

Orientarium zostanie podzielone na cztery strefy. W pierwszej z nich, słoniarni, goście obiektu będą mogli podziwiać Aleksandra – największego w Europie słonia indyjskiego. Aleksander będzie dzielił wybieg ze swoim nieco młodszym kolegą – słoniem o imieniu Taru. Z pewnością jedną z głównych atrakcji tej części Orientarium będzie ogromny przeszklony basen, gdzie można będzie podglądać kąpiele tych zwierząt. Tutaj znajdzie się także strefa wolnych lotów.

W kolejnej strefie – Celebes, wydzielono dwa osobne wybiegi. Jeden z nich zajmują makaki, drugi m.in. jeżozwierze palawańskie, czy wyderki orientalne.

Buduje dom w kształcie czajnika. Nieruchomość stanie pod Bydgoszczą

Trzecia strefa to prawdziwa gratka dla wszystkich fanów podwodnego świata. Powstał tam największy w Polsce podwodny tunel, dzięki któremu można będzie podziwiać różnorodne gatunki ryb: m.in. rekiny brodate, płaszczki, czy żarłacze rafowe. Łącznie w zbiornikach znajduje się ok. 1300 ryb. Tunel ma ok. 26 metrów długości i jest wypełniony ponad 2,5 mln litrów wody.

Ostatnia, czwarta strefa to tzw. Wyspy Sundajskie. Panuje tu wysoka temperatura, a odwiedzający już w kwietniu zobaczą tam Krakena, olbrzymiego krokodyla gawialowego oraz Penelopę, jego partnerkę. Oprócz tej pary Wyspy Sundajskie zamieszkują także orangutany, gibony, czy niedźwiedzie malajskie.

Orientarium w Polsce i w Wielkiej Brytanii

Budowa łódzkiego Orientarium rozpoczęła się w 2018 roku. To druga, po wrocławskim Afrykarium, podobna inwestycja w Polsce. Władze Łodzi liczą na to, że przyciągnie ona nie tylko polskich turystów. Drugie w Europie Orientarium znajduje się bowiem w Wielkiej Brytanii.

Źródło: uml.lodz.pl

Podróże.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWimbledon zderusyfikowany. Rosyjscy tenisiści nie pojawią się na imprezie
Następny artykułUwaga na oszustów! rozsyłają fałszywe e-maile podając się za policję