Po przymusowej przerwie spowodowanej opadami śniegu na początku kwietnia, w weekend drużyny z powiatu sokólskiego wróciły na murawę. Triumfowali m.in. zawodnicy z Dębu, Sokoła czy Kory.

Klasa okręgowa

Sokół 1946 Sokółka – Pasja Kleosin – 3:2

Drużyna swój mecz zagrała już w piątek. Rywalem sokólskich zawodników była Pasja Kleosin, która znajduje się na samym w końcu w tabeli.

Po zaciętym spotkaniu pokonaliśmy rywala 3:2. Bramki w tym spotkaniu zdobyli: Paweł Greś (dwie) i Bartek Bukowski” – czytamy na Facebooku.

Zdjęcia – Sokół 1946 Sokółka/Facebook:

Sokół znajduje się na siódmym miejscu w tabeli z 31 punktami. Następny mecz to derby powiatowe. W sobotę w Dąbrowie Białostockiej Sokół zmierzy się z Dębem. Początek o godzinie 11.

UM Krynki – Wigry II Suwałki – 1:1

Wygrać nie udało się zespołowi z Krynek. Drużyna przegrywała po zdobyciu gola przez rywali w 26. minucie spotkania. W 80. minucie piłką do bramki gości trafił Jacek Stefanowicz.

LZS jest na dziewiątym miejscu w tabeli. Kolejne spotkanie planowane jest na sobotę, na godzinę 16.30. Zawodnicy zmierzą się z Pasją Kleosin.

Dąb Dąbrowa Białostocka – Piast Białystok – 6:4

Seniorzy urządzili wczoraj atrakcyjne dla kibica widowisko w meczu z Piastem Białystok – było wszystko, co sympatyk futbolu lubi najbardziej – akcje, emocje i przede wszystkim bramki. Najbardziej cieszy nas wynik 6:4” – relacjonują piłkarze z Dębu.

Najwyżej z drużyn z powiatu znajduje się Dąb. Jest on na szóstym miejscu w tabeli. Kolejne spotkanie to będą derby powiatowe z Sokołem.

A klasa

Biebrza Goniądz – Sudovia Szudziałowo – 5:0

W dzisiejszym starciu ponieśliśmy porażkę. Nie poddajemy się i trenujemy dalej” – zapowiadają zawodnicy.

Zdjęcia – UKS Sudovia Szudziałowo/Facebook:

Sudovia znajduje się na ostatnim miejscu w tabeli. Przed zespołem spotkanie z Vertą Suwałki. Początek 17 kwietnia o godzinie 14.

Pogranicze Kuźnica Białostocka – Kora Korycin – 0:2

W derbach powiatowych triumfował zespół z Korycina. Była to inauguracja rundy rewanżowej A klasy. Dla Korycina bramki strzelił Mariusz Burnewicz i Damian Sieńko.

Ciężki był to mecz pod względem technicznym. Dziękujemy chłopakom z drużyny za walkę i czekamy na kolejny mecz oraz treningi” – czytamy w poście.

Pogranicze jest na przedostatnim miejscu w tabeli. Kolejny mecz zawodnicy zagrają już 13 kwietnia o godzinie 17. Rywalem będzie Promień II Mońki.

Lider tabeli, Kora, zmierzy się z Warmią II Grajewo. Początek 16 kwietnia o godzinie 15.