Chieftec to co prawda producent, o którym w ostatnich latach jest raczej cicho, ale raczej nikomu w Polsce przedstawiać go nie trzeba. Mimo dość słabego marketingu firma ma się nieźle i cały czas wydaje nowe produkty. Dzisiaj przyjrzymy się nowej obudowie marki, będącej następcą dwuletniej już konstrukcji o nazwie Scorpion 3. Chieftec Scorpion 4 po raz kolejny stawia na cztery fabryczne wentylatory z kolorowym podświetleniem ARGB LED. Inaczej niż w poprzedniej generacji, na froncie zamiast hartowanego szkła odnajdziemy jednak panel z siatki, dzięki czemu możemy spodziewać się lepszego przepływu powietrza. Sugerowana cena oraz data dostępności nowej obudowy nie zostały jeszcze ujawnione.
Scorpion 4 trzyma się wzornictwa charakterystycznego dla serii. Specyfikacja techniczna obudowy również pozostała bez większych zmian, choć na froncie pojawiła się poprawiająca cyrkulację powietrza siatka.
Antec DF800 FLUX – nowa obudowa typu Mid-Tower z urokliwym frontem wykonanym z siatki
Pod względem stylistycznym obudowa Scorpion 4 trzyma się sprawdzonego wzornictwa, charakterystycznego dla serii. Specyfikacja techniczna obudowy również pozostała bez większych zmian. Konstrukcja mierzy 436 x 202 x 490 mm i obsługuje płyty główne do formatu ATX. Posiada cztery preinstalowane wentylatory A-RGB, którymi można sterować przyciskiem na panelu I/O, jak i poprzez oprogramowanie płyt głównych (RGB Fusion 2.0, ASUS Aura Sync, MSI Mystic Light Sync i ASRock Polychrome Sync). Wspomniany panel I/O znalazł się na topie obudowy i gości dwa USB 3.2 Gen 1, jedno USB 2.0, dwa porty audio oraz przycisk Power i Reset.
Jaka obudowa do komputera? Co wybrać? Poradnik zakupowy i polecane obudowy komputerowe. Ranking na luty 2022
Obudowa oferuje miejsce dla dwóch nośników 3,5″ oraz dwóch 2,5″ i pomieści zasilacze o długości do 140 mm. Jest też miejsce na 7 slotów rozszerzeń oraz dodatkowe chłodzenie. W obudowie zamontujemy mianowicie jeszcze 240-mm radiator chłodzenia wodnego bądź dwa wentylatory o wielkości 120 mm. jeśli chodzi zaś o chłodzenie procesora, to zmieści się tu konstrukcja o maksymalnej wysokości 166 mm. Kompatybilne karty graficzne powinny mieć zaś maksymalnie 349 mm długości.
Źródło: TechPowerUp
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS