A A+ A++

Władze gminy Siennica Różana szykują największą w historii samorządu inwestycję, opiewającą na ponad 25 mln zł. To zagospodarowanie zbiornika wodnego. Mają tam być m.in.: amfiteatr, do którego droga będzie prowadziła przez kładkę na rzece Siennica, domki letniskowe, altany, place zabaw, pola namiotowe i dla camperów, boisko do siatkówki plażowej, a nawet fontanna.

– Koncepcję mamy i wygląda ona bardzo optymistycznie – mówi wójt gminy Siennica Różana, Leszek Proskura. – Nasze przedsięwzięcie zostało wpisane na listę zintegrowanych inwestycji terytorialnych w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego, a to oznacza, że dofinansowanie jest w stu procentach pewne, bo projekty są realizowane poza konkursem.

Planowana przez gminę Siennica Różana inwestycja ma być zrealizowana metodą „zaprojektuj i wybuduj”. – Będą to pieniądze z Unii Europejskiej. Czekamy, aż województwo je otrzyma i da nam zielone światło do działania. Wtedy przystąpimy do procedury przetargowej – podkreśla wójt.

Realizacja inwestycji, zdaniem włodarza gminy Siennica Różana, potrwa około trzech lat. – Sądzimy, że w ciągu roku uda się opracować dokumentację projektową, a w następnych dwóch latach wykonać prace budowlane. Inwestycja zostanie oddana do użytku na pewno w kolejnej kadencji – mówi Leszek Proskura.

Zbiornik wodny w Siennicy Różanej po zakończonych pracach budowlanych ma przyciągać tłumy turystów. – Miejsce będzie bardzo atrakcyjne, co widać po koncepcji – podkreśla wójt gminy. – Jest w niej ujęte w zasadzie wszystko, co powinno znaleźć się na terenie przeznaczonym do wypoczynku i relaksu.

Przy zbiorniku wodnym zostanie wybudowany amfiteatr, do którego droga będzie prowadziła przez kładkę nad rzeką Siennica. – Obecny amfiteatr, który znajduje się przy zmodernizowanym dworku, jest już stary i zdecydowaliśmy, że nie będziemy inwestować w niego dużych pieniędzy. Docelowo jedynie wymienimy ławeczki i podłogę na scenie – wyjaśnia wójt Proskura.

Oprócz amfiteatru przy zbiorniku będą domki letniskowe, altany, pola namiotowe, dla camperów, boiska do gry w siatkówkę plażową i koszykówkę, pełny węzeł sanitarny, kort tenisowy, skatepark, mała gastronomia, pomosty, hangar na sprzęt wodny, wiata rowerowa, przestrzeń na leżaki, zewnętrzna siłownia, ciągi komunikacyjne, czyli drogi, chodniki, ścieżki rowerowe i wiele innych.

– Zdajemy sobie sprawę z kosztów realizacji tej inwestycji, ale gdyby nie to, że dostaniemy unijne wsparcie, pewnie sami nigdy na takie przedsięwzięcie byśmy się nie porwali. I tak z naszych wyliczeń wynika, że jako gmina w ciągu trzech lat dołożymy do tej inwestycji około 4 mln zł. To będzie udział własny samorządu. Bez kredytu pewnie nie damy rady znaleźć tak dużych pieniędzy w budżecie, ale mamy zdolności do zaciągania zobowiązań, a z drugiej strony uważam, że warto takie zadanie zrealizować. Atrakcje przyciągną ludzi z zewnątrz, każdy na tym skorzysta – uważa Leszek Proskura. (ps)

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKrajowa Grupa Spożywcza. Sasin zapowiada utworzenie państwowego giganta
Następny artykuł51 interwencji. Chodzi o oznaczenie posesji