A A+ A++

Utworzony: piątek, 02 września 2016 05:05

Jednym z najważniejszych punktów argumentacji przed referendum była kwestia swobody przepływu osób. Do tej pory istniały dwa silne i przeciwne obozy polityczne. Jednak teraz Wielka Brytania zaczyna mówić jednym głosem w sprawie swobodnego przepływu osób, w efekcie czego imigranci powinni szykować się na utrudnienia w dostępie do brytyjskiego rynku pracy.

r e k l a m a





Zobacz także:

Jak podają brytyjskie media przed historycznym czerwcowym referendum bardzo mocno prowadzono akcję „Wielka Brytania silniejsza w Europie”. Zwolennicy pozostania w Unii Europejskiej dwoili się i troili, by przekonać rodaków do podtrzymania członkostwa z UE, co jednak się nie udało.

W ostatnim czasie akcja przemieniła się więc w kampanię „Open Britain”, która ma pokazać, że Zjednoczone Królestwo jest otwarte na współpracę biznesową z resztą świata, jednak przyznaje, że wynik referendum powinien być uznany, jako ostateczny.

Trzej czołowi przywódcy akcji, którzy przed referendum mieli przeciwne stanowisko w sprawie wystąpienia Wysp z UE, wraz z ewolucją nazwy zmienili także pogląd na tę sprawę, co nie sprzyja imigrantom przebywającym na Wyspach. Kampania liczy aktualnie około pół miliona działaczy.

We wspólnym artykule opublikowanym na łamach Sunday Times liderzy przyznali, że Brexit był napędzany przez obawy dotyczące imigracji. Wielka Brytania nie powinna jednak odciąć się od świata.

Dodali także, że wynik referendum nie był wyrazem uprzedzeń do imigrantów, ale chęcią zarządzania imigracją. Wszystko ze względu na obawę przed szybkim wzrostem imigracji, która może położyć nacisk na usługi publiczne i lokalne społeczności.

– 23 czerwca był momentem zmiany. Swobodny przepływ osób nie może być kontynuowany tak jak to było do tej pory. Musi zostać zreformowany. Wielka Brytania musi być otwarta na talent, ale z większą możliwością działania, kiedy nadmierna konkurencja na rynku pracy dotyka naszą gospodarkę – komentowali liderzy akcji.

Paulina Lęcznar / POLEMI.co.uk
Fot.: 1000 Words / Shutterstock

Linki sponsorowane



Dołącz do POLEMI na facebooku i BĄDŹ NA BIEŻĄCO!


Warto przeczytać…

Grafika

Grafika

Grafika

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTrentino w pigułce – almanach wiedzy
Następny artykuł20 ciekawostek o Japonii