A A+ A++

Przyszłość Glocka była przedmiotem spekulacji od kilku tygodni, a jeszcze bardziej od czasu potwierdzenia przez BMW, że były kierowca Formuły 1 nie będzie w tym roku jeździł w DTM.

Było to następstwem trudnego sezonu Niemca w pierwszym roku ery GT3 w DTM. Kampanię zakończył na odległym siedemnastym miejscu. Najwyższą lokatą w wyścigu była siódma pozycja.

Uważa się, że Glock miał w tym sezonie jeździć w GT World Challenge Endurance Cup dla zespołu Bousten-Ginion, ale plany te zostały odwołane po tym, jak ekipa zrezygnowała ze współpracy z BMW na rzecz Audi.

Ostatecznie Glock trafił do Italian GT. Został zaangażowany przez Ceccato Racing, który wystawi zupełnie nowy model M4 GT3. Jego kolegą zespołowym będzie Jens Klingmann.

– Cieszę się, że będę nadal jeździł jako kierowca BMW M Motorsport i nie mogę się doczekać, kiedy dołączę do zespołu Roberto Ravaglii i będę mógł rywalizować z Jensem Klingmannem w nowym BMW M4 GT3 we włoskich mistrzostwach GT – powiedział Glock.

Klingmann dodał: – Zawsze z daleka przyglądałem się włoskim mistrzostwom GT, a teraz nie mogę doczekać się, aby wystartować w nich u boku Timo Glocka, szybkiego i doświadczonego kolegi z zespołu.

Ośmiorundowa włoska seria GT rozpocznie się na torze w Monzy w dniach 23-24 kwietnia.

Czytaj również:

Ogłoszenie BMW pozostawia jednak innego z byłych kierowców DTM, mistrza z 2012 roku Bruno Spenglera, w obliczu niepewnej przyszłości.

Kanadyjczyk, który ostatnie dwa sezony spędził w składzie bawarskiej marki w IMSA WeatherTech SportsCar Championship, był łączony z tym samym zespołem Boutsten-Ginion, co Glock.

Mówi się, że Spengler mógłby reprezentować BMW w Intercontinental GT Challenge, które ruszy w maju w Bathurst, lub zostałby zaangażowany w program rozwojowy prototypu LMDh, który zadebiutuje w 2023 roku.

Czytaj również:

akcje

komentarze

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSztuka jedzenia. Dieta na wiosnę. Jak zmieniać jadłospis zgodnie z rytmem natury?
Następny artykułJak pomóc uchodźcom z Ukrainy w naszym powiecie? Myśl globalnie, działaj lokalnie!