A A+ A++
Tym będą żyły rynki: Ukraina, PMI i wyniki
Tym będą żyły rynki: Ukraina, PMI i wyniki
fot. AZOV REGIMENT PRESS SERVICE / / Reuters

W nadchodzącym tygodniu nastroje na rynkach będą zapewne nadal determinować przede wszystkim informacje o rosyjskiej agresji na Ukrainę i jej polityczno-gospodarczych konsekwencjach. Kalendarz makro jest uboższy niż zazwyczaj, pojawią się za to raporty finansowe wielu spółek z GPW.

Poniedziałek, 21 marca

O 10:00 paczkę danych dostarczy na rynek GUS. Znajdą się w niej informacje na temat lutowych: sprzedaży detalicznej, produkcji budowlano-montażowej oraz budów mieszkań. Z kolei Niemcy poinformują, w jakim tempie rosły w ubiegłym miesiącu ceny producentów. Poza tym nie zaplanowano istotnych publikacji danych
makroekonomicznych.

Wtorek, 22 marca

We wtorek poznamy najnowsze wydanie comiesięcznego badania koniunktury w przetwórstwie przemysłowym, budownictwie, handlu i usługach w Polsce. O 14:00 NBP opublikuje dane o podaży pieniądza. O tej samej godzinie węgierski bank centralny zaraportuje decyzję o poziomie stóp proc. Analitycy spodziewają się podwyżki o 75 pb. – do 4,15 proc. w przypadku głównej stopy.

Wyniki opublikuje PGE.

Środa, 23 marca

O 8:00 Brytyjczycy wskażą, ile wyniosła na Wyspach inflacja w lutym. Po południu Amerykanie pokażą najnowsze wyliczenia dot. sprzedaży domów.

Ciekawe będą również publikacje GUS-u, wśród których znajdą się m.in. stopa bezrobocia oraz oczekiwania inflacyjne.

Wyniki opublikują KGHM, Lotos czy Bogdanka.

Czwartek, 24 marca

W czwartek decyzje ws. stóp proc. podejmą Szwajcarzy oraz Norwegowie. Na rynki napłyną wyniki badań PMI w kluczowych światowych gospodarkach. Przekonamy się, jak menedżerowie oceniają koniunkturę w przemyśle i usługach w czasie ataku Rosji na Ukrainę. Ważne będą również dane dot. zamówień na dobra trwałego użytku w USA.

Wyniki opublikują PZU, PGNiG czy Cyfrowy Polsat.

Piątek, 25 marca

W ostatni roboczy dzień tygodnia inwestorzy poznają odczyt indeksu Ifo. Po południu opublikowane zostaną natomiast dane dot. oczekiwań inflacyjnych Amerykanów.

Źródło:

Analityk i redaktor prowadzący działu Rynki Bankier.pl. Zajmuje się międzynarodowymi stosunkami gospodarczymi, ze szczególną uwagą analizuje sytuację gospodarczą Chin. Dba, by Bankier.pl pozostawał źródłem najważniejszych i najbardziej interesujących informacji ze świata i Polski, przedstawionych w przystępny i zrozumiały sposób.

Tematy
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułThe Stanley Parable: Ultra Deluxe PC, PS4, XONE, Switch
Następny artykułPrzez Polskę bez zezwolenia