A A+ A++

Branża motoryzacyjna mocno odczuła braki półprzewodników na rynku. Ford, podobnie jak inni producenci, walczy o zaspokojenie popytu, co zmusza do podejmowania dość kontrowersyjnych decyzji, jak dostarczanie wybrakowanych aut do dealerów.

Ford zdecydował się na rozwiązanie, które wprowadziło już kilku producentów samochodów na świecie. Zamiast czekać na dostawy półprzewodników i nieustannie przekładać wysyłkę samochodów do klientów, producent będzie dostarczał pojazdy nadające się do jazdy, ale pozbawione niektórych funkcji, które nie są kluczowe dla bezpieczeństwa. Na przykład, w przypadku wybranych aut Ford Explorer, będą one dostarczane z niedziałającą klimatyzacją z tyłu dla pasażerów. Rzecznik Forda, Said Deep, powiedział, że oferują klientom sposoby na szybsze uzyskanie pojazdów podczas globalnego niedoboru półprzewodników.

Ford dołącza do producentów, którzy nie chcąc opóźnień w dostawach samochodów, decydują się na sprzedaż bez niektórych funkcji. Braki mogą być uzupełnione w późniejszym czasie w serwisie, gdy odpowiednie podzespoły będą dostępne.

Klienci mogą otrzymać zniżkę w momencie zakupu, a ponadto będą mogli zabrać pojazd do lokalnego centrum serwisowego i bezpłatnie zainstalować brakujące chipy w późniejszym terminie. Amerykański producent próbuje okiełznać sytuację, która zmusiła go do zawieszenia produkcji w aż ośmiu fabrykach, właśnie z powodu braku komponentów elektronicznych.

Ford nie jest jedynym, który zdecydował się na takie decyzje. BMW już w zeszłym roku informowało, że pozbawia swoje luksusowe auta panelu dotykowego w systemach informacyjno-rozrywkowych. W zamian za konieczność korzystania z fizycznego pokrętła do nawigacji, BMW oferowało 500 USD rekompensaty. Renault również ogłaszało wprowadzenie do sprzedaży samochodów pozbawionych niektórych elementów jak tempomat, multimedia, AEBS czy zamek centralny. Braki mają być ewentualnie uzupełniane w późniejszym czasie w ASO.

Zobacz także:





Obserwuj nas w Google News

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPESEL dla uchodźców z Ukrainy – informacje
Następny artykułFałszywe informacje o pomocy dla uchodźców. Uwaga na te fake newsy!