A A+ A++

Czy wiesz, że Polskie firmy odpowiadają za ok. 10% światowego rynku druku 3D? W Dzienniku Internautów przedstawialiśmy już wywiady z firmami Zortrax oraz 3D Kreator. Warto zwrócić również uwagę na firmę ZMorph z Wrocławia, która ma bardzo ciekawy pomysł na szerzej pojęte urządzenie do tworzenia. Rozmawialiśmy z przedstawicielem firmy Arkiem Morawskim.


Marcin Maj, Dziennik Internautów: Sprzęt ZMorph określany jest jako “personalny fabrykator”, a nie tylko drukarka 3D. Na czym polega różnica? Co wyróżnia ten i inne produkty ZMorph?

Arek Morawski, ZMorph: Tak naprawdę określamy siebie hybrydową drukarką 3D. Podstawową funkcją nasze maszyny jest oczywiście drukowanie 3D, natomiast w cenie statystycznej, konkurencyjnej maszyny która pozwala tylko na to, użytkownicy otrzymują multifunkcjonalną platformę – nasza drukarka posiada system wymiennych głowic, które w kilka sekund pozwalają przemienić drukarkę 3D w maszynę do wypalania laserem, drukowania czekoladą i jedzeniem, drukowania w kilku kolorach lub materiałach czy w maszynę CNC.

Nie jesteście jedynym graczem na rynku drukarek 3D w Polsce. Obserwujecie konkurencję? Jak oceniacie polski rynek drukarek 3D?

Tak, oczywiście. Polska powoli staje się zagłębiem drukarek 3D co niezmiernie nas cieszy, dodatkowo produkty naszych największych rywali są skierowane do nieco innej grupy klientów, tak więc właściwie nie wchodzimy sobie w drogę, a z niektórymi wręcz odwrotnie – wspieramy się w rozwoju, zwłaszcza że branża ta jest dosyć hermetyczna.

Jak produkty ZMorph odbierane są za granicą?

Są bardzo pozytywnie odbierane, klienci zagraniczni stanowią większość kupujących. Jesteśmy jedną z niewielu firm, która nie zdecydowała się na produkcje w Chinach (drukarki produkujemy we Wrocławiu) co pozwala nam zachować wysoką jakość produktów i kontrolować proces R&D – wszak mamy jednych z najzdolniejszych inżynierów na świecie.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułJak przygotować samochód do zimy?
Następny artykułKlamry – Gedenkstätte für NS-Verbrechen