A A+ A++

Do strażaków z Ukrainy trafi sprzęt i wyposażenie strażackie. W zbiórkę zaangażowały się liczne jednostki z całego kraju, również Państwowa Straż Pożarna z Wejherowa oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Wejherowa.

Zebrany sprzęt pożarniczy został przetransportowany do Komendy Powiatowej PSP w Tczewie, skąd konwojem zostanie przewieziony na granicę.

Przypominamy, że Ochotnicza Straż Pożarną wraz z Pomorską Grupą Poszukiwawczo – Ratowniczą GRYF, Starostwem powiatowym oraz stowarzyszeniem „Niewidzialna Ręka” zorganizowały zbiórkę darów dla osób uciekających przed wojną na Ukrainie. Wczoraj starosta Gabriela Lisius zaapelowała, żeby tymczasowo wstrzymać zbiórkę

„Mamy bardzo dużo darów, za co bardzo dziękujemy. Jednak musimy na chwileczkę przerwać akcję, dlatego, że trzeba to posegregować i nie chcemy, żeby cokolwiek się zmarnowało.”

Pod numerem 58 572-94-40 do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego można uzyskać informacje jakiego rodzaju pomoc jest jeszcze potrzebna, zwłąszcza których rzeczy dla uchodźców obecnie najbardziej brakuje. Można też zgłaszać gotowość do przyjęcia uchodźców. Pamiętajmy jednak, że wówczas bierzemy za osoby z Ukrainy odpowiedzialność nie na dzień, dwa, tydzień czy miesiąc. Czas ten może być znacznie dłuższy.

Na chwilę obecną w powiecie wejherowskim przygotowano 200 miejsc dla uchodźców z Ukrainy. W  dworze „Magnat” w Bojanie, w Muzeum Techniki Wojskowej „Gryf” w Dąbrówce oraz w świetlicy wiejskiej w Kisewie. Pierwsze rodziny w poniedziałek zawitały do Dąbrówki w gminie Luzino. 

 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUroczystości w Wanatach z ukraińskim akcentem
Następny artykułGdzie kupić basen ogrodowy w Elblągu ?