A A+ A++

Marszałek Grzegorz Schreiber, przedstawiciele Łódzkiej Wojewódzkiej Rady Działalności Pożytku Publicznego oraz organizacji pozarządowych spotkali się dziś (25 lutego), by omówić działania związane z pomocą dla mieszkańców objętej wojną Ukrainy. – To tragiczny dzień w historii Ukrainy, czarny dzień w historii Europy. Każda rozmowa na ten temat, każda osoba, która chciałaby się włączyć w pomoc dla Ukrainy, będzie mile widziana – mówił Grzegorz Schreiber.

 – Rząd i miasta już biorą udział w różnych działaniach. Ważne byśmy także omówili to, jak możemy pomóc ofiarom wojny, dzisiaj i w przyszłości. Chciałbym usłyszeć od was, jakie macie pomysły. Być może są działania, do których potrzebujecie naszej pomocy.

Marszałek przekazał też najświeższe informacje z wczorajszego spotkania przedstawicieli rządu, wojewodów i marszałków, w którym wziął udział.

– Na razie potrzebne są ciepłe rzeczy: odzież, koce, śpiwory. Już dziś warto zacząć organizować zbiórkę, a zebrane rzeczy skierować na granicę. Rząd planuje konwoje na Ukrainę, o ile będzie można je organizować, a my moglibyśmy się w nie włączyć. My skoordynujemy akcję oraz przygotujemy miejsce, w którym będzie można przechowywać dary od mieszkańców województwa. Szczegóły przekażę w najbliższych dniach – mówił Grzegorz Schreiber.

W sprawie pomocy dla Ukrainy marszałek ścisłe współpracuje z rządem i wojewodą łódzkim Tobiaszem Bocheńskim.

Chęć współpracy można zgłaszać na adres poczty elektronicznej: [email protected]

Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało wczoraj, że uruchamia stronę internetową, która zapewni komunikację z osobami chcącymi włączyć się w akcję pomocy dla Ukrainy. Tą drogą będzie można docierać do potrzebujących. Z kolei minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg zadeklarowała podczas spotkania z wojewodami i marszałkami przygotowanie propozycji pomocy i programów dotyczących rynku pracy.

Jak ustalili uczestnicy dzisiejszego spotkania, warto już teraz tworzyć bazę osób posługujących się językiem polskim i ukraińskim, tłumaczy, prawników, psychologów.

– Chciałbym te spotkania kontynuować systematycznie wraz z rozwojem wydarzeń na Ukrainie i napływem nowych informacji, również ze strony rządu, z którym jestem w stałym kontakcie – podsumował marszałek Grzegorz Schreiber.

Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDzieci na Ukrainie pilnie potrzebują pomocy, apeluje UNICEF Polska
Następny artykułKliczkowie, Zełeński, obrońcy Wyspy Żmij – oto bohaterowie