Jak działa odkurzacz piorący?
Historia odkurzaczy zaczęła się już w XIX wieku. Najpierw były to urządzenia elektryczne, następnie przenośne. Początkowo urządzenie uznawane było jako towar luksusowy, dopiero po zakończeniu II wojny światowej ceny odkurzaczy spadły, dzięki czemu zyskały one popularność i coraz częściej pojawiały się w hotelach, ale też w gospodarstwach domowych. Rozwój technologiczny urządzeń był błyskawiczny, wtedy też pojawił się na rynku pierwszy odkurzacz piorący.
Jak działa odkurzacz piorący? To sprzęt, który będzie nieocenionym pomocnikiem w czyszczeniu plam z dywanów i tapicerki. Najlepiej wybrać urządzenie 2w1, czyli odkurzacz czyszcząco-piorący, dzięki czemu zaoszczędzisz miejsce w pomieszczeniu gospodarczym, a urządzenie wykorzystasz podczas każdego sprzątania.
Odkurzacz piorący prócz zwykłego odkurzania umożliwia także pranie. Dzięki wykorzystaniu siły ssania i połączenia ją z wodą, doskonale pomoże w usuwaniu uporczywych zabrudzeń. W urządzeniu znajduje się specjalny zbiornik na czystą wodę lub detergent, a sprzęt pozwala na dozowanie płynu czyszczącego na dywan czy tapicerkę. Z kolei do drugiego zbiornika zbierana jest brudna ciecz. Model odkurzacza z funkcją prania wyposażony jest w specjalną końcówkę, która ułatwia zbieranie cieczy z podłogi.
Odkurzacz piorący Fot. mediamarkt
Czy warto kupić odkurzacz piorący?
Jeśli masz w domu małe dzieci lub zwierzaki, doskonale wiesz jak potrafią nabałaganić. Rozlany sok, tłuste plamy na kanapie, zaschnięta czekolada na tapicerowanym krześle lub mokre błotne plamy na dywanie przyprawia każdą panią domu o złość i dylemat jak pozbyć się niechcianych zanieczyszczeń. Na szczęście odkurzacz piorący przychodzi z pomocą, który sprawdzi się do wyczyszczenia dywanów, wykładziny, tapicerki meblowej oraz w samochodzie, ale też paneli i parkietu.
Czy warto kupić odkurzacz piorący? Zdecydowanie tak! To świetne rozwiązanie dla alergików, ponieważ podczas sprzątania nie wznosi w powietrze drobnego pyłu, a jednocześnie usuwa z tkaniny roztocza i pyłki. Odkurzacz piorący poradzi sobie ze sprzątaniem każdej wodoodpornej powierzchni. Warto dodać, że bez potrzeby odplamiania i szorowania, przy pomocy odkurzacza piorącego usuniesz trudne plamy, zaschnięte błoto, kurz czy sierść.
Pranie dywanów i tapicerek jest czasochłonne i bardzo męczące. Z wykorzystaniem odkurzacza piorącego wyczyścisz je szybko, łatwo, a przede wszystkim bardzo skutecznie. Czyszczenie na mokro pozwala pozbyć się brzydkich zapachów i zabrudzeń.
Odkurzacz piorący Fot. mediamarkt
Jak wybrać odpowiedni sprzęt?
W sklepach znajdziemy wiele modeli odkurzaczy piorących, aby wybrać odpowiedni warto znać kilka kwestii. Najważniejsza jest oczywiście moc urządzenia, która ma bezpośrednie przełożenie na wydajność odkurzania i prania. Warto wziąć pod uwagę wielkość metrażu, którą chcemy wyczyścić. Jeśli mamy w domu dywan w niemal każdym pokoju, dobrze będzie wybrać odkurzacz piorący o mocy powyżej 1800 W. Do małych dywaników przy łóżku czy mycia podłogi wystarczające będą urządzenia o niższej mocy.
Kolejną kwestią jest siła ssąca, którą na etapie zakupu warto sprawdzić w specyfikacji urządzenia. Im większa siła ssąca, tym bardziej efektywne usuwanie zabrudzeń zaschniętych czy z trudniejszym dojściem. Silny odkurzacz poradzi sobie z posprzątaniem szczelin w kanapie czy usunięciem sierści wbitej w tapicerkę kanapy.
Warto zwrócić także uwagę na pojemność zbiorników. Jeśli do posprzątania mamy duży metraż, najlepiej kupić odkurzacz z dużym zbiornikiem, dzięki czemu w trakcie prania czy odkurzania nie będziemy musieli co chwilę uzupełniać wody czy opróżniać pojemnika. Istotne znaczenie ma także system filtracji – warto wybrać model odkurzacza piorącego z filtrem HEPA, dzięki czemu pozbędziemy się z mieszkania najdrobniejszych zanieczyszczeń i pyłków.
Wygodnym rozwiązaniem jest odkurzacz piorący z cyfrowym panelem sterowania. Na etapie zakupu warto też sprawdzić jakie końcówki dołączone są do zestawu z odkurzaczem, a w razie potrzeby dokupić specjalne ssawki czy szczotki.
Odkurzacz piorący Karcher Fot. mediamarkt
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS