FUNDUSZE UNIJNE JAKO ŹRÓDŁO FINANSOWANIA DZIAŁALNOŚCI PRZEDSIĘBIORSTW W POWIECIE ZDUŃSKOWOLSKIM I ICH WPŁYW NA ROZWÓJ SPOŁECZNO-GOSPODARCZY REGIONU
Założenie i prowadzenie własnej firmy nie jest najłatwiejszym zadaniem. Najczęstszą przeszkodą, która powstrzymuje przedsiębiorców są pieniądze. Niestety, bez funduszy ciężko jest rozkręcić biznes. Unia Europejska stworzyła mechanizmy finansowe, których zadaniem jest wspieranie przedsiębiorczości i innowacyjności firm. Fundusze unijne odpowiadają na realne potrzeby przedsiębiorców, są to usługi doradcze, działania związane z internacjonalizacją, ale też promocja regionu oraz firm na rynkach zagranicznych. Bez wsparcia unijnego nie udałoby się zrealizować wielu projektów, bo firmom trudno jest zgromadzić własne środki. Każde przedsiębiorstwo może liczyć na wsparcie w rozwoju swojego biznesu. Trzeba mieć tylko pomysł, motywację i dobry projekt. Tak jak FILATI Mirosław Kubiak Sp. J. z powiatu zduńskowolskiego.
Odzież dla każdego
Specjalistyczna bezszwowa odzież noszona jest nie tylko przez zawodowych sportowców i profesjonalistów. Świetnie sprawdza się jako dodatkowa ochroną przed chłodem, przed ogniem, a nawet przed owadami. Firma Filati jako producent funkcjonalnej, termoaktywnej odzieży sportowej i outdoorowej oraz bawełnianej i wełnianej bielizny bezszwowej wyszła naprzeciw potrzebom klientów. Wpadła na pomysł stworzenia innowacyjnej bezszwowej odzieży technicznej, a produkcja na miejscu, w Polsce, pozwala gwarantować najwyższą jakość produktów.
Droga do realizacji projektu
Przedmiotem projektu był zakup infrastruktury B+R służącej realizacji prac badawczo-rozwojowych zmierzających do opracowania nowych typów innowacyjnej bezszwowej odzieży technicznej. W pierwszej kolejności prace badawcze dotyczyły opracowania: termoaktywnej bezszwowej antyelektrostatycznej bielizny trudnopalnej o podwyższonych klasach trudnopalności, termoaktywnej bezszwowej antyelektrostatycznej bielizny niepalnej, termoaktywnej bezszwowej odzieży typu 2nd layer odstraszającej owady, termoaktywnej bezszwowej odzieży typu 1st layer odstraszającej owady oraz termoaktywnej bezszwowej sportowej bielizny kompresyjnej dla biegaczy. Na infrastrukturę B+R stworzoną w ramach projektu składają się trzy zasadnicze komponenty: kompletna prototypownia, pozwalająca na realizację eksperymentów i doświadczeń na potrzeby ww. projektów badawczych oraz wytwarzanie prototypów nowych produktów na potrzeby testów wewnętrznych i testów w warunkach rzeczywistych, laboratorium fizyczne oraz laboratorium chemiczne. Nowe produkty są skierowane na rynek globalny, a ich odbiorcami są zarówno odbiorcy instytucjonalni, m.in. służby mundurowe, w tym straż pożarna, wojsko, zleceniodawcy w ramach kontraktów typu „private label”, jak i indywidualne osoby uprawiające sport oraz turyści.
Dotacje z UE
Nasze najbliższe otoczenie zmienia się na dobre dzięki funduszom unijnym. Dzięki dotacjom przedsiębiorcy mają szanse na opracowanie nowych produktów i chętniej rozwijają swoją działalność. Całość projektu pn. „Stworzenie infrastruktury B+R na potrzeby opracowywania innowacyjnej bezszwowej odzieży technicznej” została zrealizowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Wartość projektu to 11 236 050,00 zł, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej wyniosło 4 110 750,00 zł.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS